Спеціальні потреби

Актуально

Київрада розпочала роботу на чолі з Черновецьким

У вівторок почала роботу новообрана Київрада. Вона визнала повноваження депутатів і міського голови. Оглядачі прогнозують непрості процеси формування більшості і обрання керівних органів.

Леонід Черновецький офіційно вступив на посаду міського голови столиці. Виборча комісія вручила йому посвідчення перед сесією новообраної Київради.

Тим часом політичні сили, які пройшли до Київради визначаються із керівниками. Блок Юлії Тимошенко очолить Олександр Зінченко. Сама прем`єрка, як і кандидат в мери Олександр Турчинов відмовилася від мандата в Київраді, хоча раніше обіцяла особисто працювати в столичному представницькому органі. Тимошенко пояснює це тим, що це мало б сенс лише в разі здобуття мерського крісла представником саме цієї політичної сили.

Залишитися поза радою можуть ще декілька обличч блоків – Микола Катеринчук і Віктор Пилипишин. Адже закон забороняє суміщати депутатський мандат місцевої ради із роботою у парламенті або виконавчій владі.

Найбільша інтрига цих днів – чи вдасться панові Черновецькому сформувати більшість із своїх прихильників. Його блок не отримав необхідної переваги у Київраді і матиме лише 43 мандати із 120. Тому він буде змушений шукати партнерів посеред інших фракцій. Декілька політичних сил, як от БЮТ, Блок Кличка і Миколи Катеринчука вже заявили про перехід в опозицію до міського голови. Поки що вичікують із оголошенням позиції три інші фракції. Сумарно їхніх голосів може вистачити для створення промерської більшості. Однак в цьому випадку, пану Черновецькому ймовірно доведеться йти на суттєві кадрові та інші поступки. Не виключено, що предметом торгів стане впливова посада секретаря ради.

Втім закон не вимагає формалізації більшості у міськрадах. Тому, як кажуть самі депутати, якою буде конфігурація столичної влади покажуть перші ж голосування з принципових питань.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG