Спеціальні потреби

Обама вже неофіційний кандидат від демократів


Бараку Обамі вдалося зробити те, що ще пів року тому здавалося абсолютно неймовірним. Сорока шестирічний чорношкірий сенатор від штату Іллінойс переміг на праймерiз Демократичної партії усіх своїх конкурентів і здобув право вважатися єдиним кандидатом від демократів на президентських виборах. Але є одне “але”: що робити з Гіларі Клінтон, яка відмовилася визнати свою поразку?

Америка давно так активно не цікавилася політикою як тепер. Жінка та чорношкірий – два ймовірні претенденти на посаду наступного президента США – зробили політичну боротьбу захопливим видовищем.

На праймеріз в останніх двох штатах Барак Обама фінішним ривком, обійшов Гіларі Клінтон і першим перетнув магічну позначку у 2 тисячі 118 делегатів, необхідних йому для перемоги. Про це і оголосив сам кандидат:

«Сьогодні, я нарешті можу сказати вам, що я буду єдиним кандидатом від Демократичної партії в президенти США».

Після оголошення себе переможцем Обама одразу почав критикувати свого ймовірного майбутнього опонента від республіканців – Джона МакКейна:

«Джон МакКейн різними словами намагається приховати своє бажання продовжити політику Буша. Змін цей кандидат не принесе»!

Від критики МакКейна Обама одразу перейшов до компліментів на адресу Клінтон:

«Вона є лідером, яка надихнула мільйони американців своєю силою і мужністю, і відданістю. Вона зміцнила нашу партію»!

Але Клінтон, на підтримку якої віддали голоси 18 мільйонів американців, і яка лише незначно відстала від Обами за кількістю набраних делегатів – відмовилась здаватися. «Це була довга кампанія, і сьогодні я рішення про поразку ще не прийму!, - задекларувала вона.

Овації в залі підтримали її у бажанні продовжувати боротьбу.
За правилами Демократичної партії, кандидатура кандидата в президенти затверджується на партійному з’їзді голосуванням делегатів. Клінтон каже, що ще не ясно за кого ці делегати врешті проголосують. А в цей час її штаб недвозначно натякає, що мовляв Клінтон відкрита до пропозицій стати віце-президентом Обами.

Тож політична інтрига в США ще далека від завершення.

XS
SM
MD
LG