Спеціальні потреби

Звільнено керівників цивільної та військової авіації США


Вперше в історії Сполучених Штатів одразу два найвищі керівники обох галузей авіації – цивільної та військової звільнені зі своїх посад за підсумками службового розслідування, проведеного Пентагоном.

Міністр оборони США Роберт Ґейтс пояснив це рішення тим, що авіація останнім часом припустилася в своїй роботі багатьох помилок, деякі з яких несли пряму загрозу безпеці населення США.

За словами міністра систематичні проблеми виникали зокрема на об’єктах, що контролюють безпеку та боєздатність ядерного арсеналу США. Минулого серпня бомбардувальник Б-52 помилково підняв в повітря шість ядерних боєголовок, і перевіз їх з військової бази в Північній Дакоті через всю Америку у штат Луїзіана. У травні, на цій самій базі, охоронець складу, де зберігались ядерні боєголовки, не помітив сигналу навчальної тривоги, бо в цей час грав у відеоігри. А в березні, авіаційні чиновники дізнались, що більше року тому випадково відправили у Тайвань засекречені детонатори до ядерних боєголовок, замість звичайних батарей для вертольотів. Роберт Ґейтс повідомив, що значна кількість чиновників авіації нижчого рівня також будуть покарані, відповідно до їх провини.

XS
SM
MD
LG