Спеціальні потреби

Актуально

Мартін Берковський - піаніст з особливою місією

Американський піаніст Мартін Берковський здивував, а відтак підкорив світ віртуозністю своєї гри десятки років тому. Продовжує дивувати музичну громаду він не лише своїм талантом, але і підходом до ролі творчості та життя загалом. Вже протягом чверті століття гонорарів за концерти Берковський не бере. Всі його виступи є доброчинними, а збори музикант направляє на різноманітні благодійні проекти. Так само незвичною є і історія життя піаніста, про яке Мартін Берковський каже так:

«Ця музика настільки величніша за мене. Бути в її обіймах для мене – найбільша шана. Вона підносить мій дух, мою душу. Перед кожним концертом я прошу смиренності, тільки тоді через мене може промовляти велика божа сила».

Мартін Берковський народився у Вашингтоні 1943-го року в родині іммігрантів з Білорусі. З концертами почав виступати з восьми років. Вже у 20-ти річному віці юний віртуоз отримав міжнародне визнання:

«Я був дуже занурений у власну кар'єру, Ніхто не міг стати на заваді моєму успіху – жоден диригент, сценічний менеджер чи представник студії запису».

Чарівна казка раптово скінчилася у 1982-му, коли Берковський, якому на той момент не було ще і сорока, подорожуючи Ісландією, потрапив у мотоциклетну аварію, пошкодивши спину та зламавши праву руку у восьми місцях. Лікарський прогноз був для музиканта смертельним вироком – він ніколи не зможе грати:

«Чотири місяці я лежав пластом, ось тоді і з'явилася нагода замислитись. На Різдво 1982-го року у лікарні зі мною щось трапилося – я знав, що одужаю».

Так і сталося, але життя генія відтоді змінилося назавжди:

«Я сказав собі: всі концерти, записи, все, що я роблю, буде виключно заради доброчинності, підтримуватиме благодійні, гуманітарні проекти. І я дотримався свого слова».

Так Берковський став відомим у громаді як піаніст-благодійник. А на життя він заробляє уроками та майстер-класами, з якими їздить по всьому світу. У 2000-му, 18 років опісля – новий удар долі – музиканту поставили діагноз раку. Але Берковський хворобу подолав, пройшовши довгий курс лікування в Онкологічному медичному центрі міста Тулса, Оклагома. У 2003-му він відсвяткував свій 60-річний ювілей, пробігши тисячу чотириста кілометрів від Тулси до її міста-побратима Чикаго, штат Іллінойс. Ця подорож тривала чотири місяці, по дорозі піаніст давав концерти, зібравши 80 тисяч доларів на дослідження ракових захворювань.

Останній з проектів Берковського – це вшанування спадку свого друга та багаторічного колеги, композитора вірменсько-шотландського походження Алана Ованесса, який помер у 2000-му. Десятками років Берковський виконував його музику:

«Його творчість унікальна, це поєднання старовини, стилю бароко, сходу та заходу – все разом».

Саме Берковський ініціював відкриття Міжнародного дослідницького центру імені Ованесса, який нині будується у Єревані:

«Я сподіваюсь, цей центр збиратиме людей, як збирали слухачів наші спільні концерти. Люди різних національностей, іноді протилежних політичних поглядів приходитимуть сюди разом послухати музику».

Берковський вірить в ідею єднання. Так 2006-го року його концерт у Вірменії відкривав студент консерваторії з Туреччини:

«За допомогою музики ми можемо примирити людей. За допомогою краси, відданості ми зможемо донести слово миру».

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG