Спеціальні потреби

В Україні перебуває Генеральний секретар НАТО


Оцінити прогрес реформ в Україні – така мета декількаденного візиту Генсека Альянсу Яапа де Гооп Схефера. Він в перший же день зустрівся із керівниками усіх гілок української влади. Ті в один голос переконували – Україна готова до тіснішого діалогу із НАТО і хоче якнайшвидше долучитися до ПДЧ. Президент Ющенко каже, що з часу Бухарестського саміту Київ значно розширив сфери співрпці. Причому як вцілом із блоком, так і з окремими країнами-членами. Наприкінці минулого тижня, каже президент, зокрема домовилися про участь українських підрозділів у силах швидкого реагування Альсянсу:

«Ми всіляко виступаємо за те, щоб позитивне рішення з цього питання було ухвалене вже цього року».

Якщо українське керівництво доможеться бажаного – приєднатися до ПДЧ Київ зможе в грудні. Тоді запланована зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу. На ній домовилися оцінити прогрес України і її готовність до більш близьких стосунків із НАТО.

Генсек Альяну у Києві не втомлювався повторювати, що рішення ухвалюватимуть, оціннючи прогрес України у реформуванні. При цьому й надалі Брюссель готовий надавати на це підтримку – як консультаціми, так і матеріальну. Жодним чином позиція третіх країн на рішення Альянсу не вплине, – каже Схефер. Очевидно, маючи на увазі спротив Російської Федерації.

У свою чергу Віктор Ющенко знову і знову наполягає – дружба із НАТО не проти Росії.

Візит делегації Альянсу до Києва проходить на фоні протестів противників зближення України із блоком. Ліві партії – комуністи та прогресивні соціалісти – зустрічали генсека НАТО пікетами. Щоправда, за даними міліції, вони були нечисленними. Помітингувати у вихідний день до Секретаріату президента і МЗС вийшли декілька сотень людей. На час перебування делегації в Україні ліві встановили близько десяти наметів на центральній площі столиці. В декількох випадках правоохоронцям довелося застосувати силу, щоб припинити сутички мітингувальників із представниками правих партій.

XS
SM
MD
LG