Спеціальні потреби

Подорожчання пального збільшить витрати авіапасажирів


Авіапасажири, які сьогодні платять вищі ціна за перельоти, відтепер платитимуть і додаткові збори за все решту – починаючи від багажу і закінчуючи вибором місця для сидіння. Авіакомпанії уже заявили, що нововведення необхідне для того, аби покрити стрімке зростання цін на пальне. Втім, з підвищенням цін зростає і невдоволення пасажирів, які кажуть, що платять більше грошей за гірший сервіс.

Крім тих, хто платить повну ціну за переліт у першому класі, пасажири компанії «Амерікен Ейрлайнз» тепер мусять платити 15 доларів за першу сумку багажу і 25 – за другу. І це лише за переліт в один бік. Пасажирам нововведення не подобається.

Може пасажирам це і не до вподоби, але такі компанії як “Юнайтед” та “Еірвейз” мають намір зробити те ж саме. Деякі навіть збираються додатково знімати по два долари за пляшку води, або ж по десять доларів за послугу, коли пасажир хоче заздалегідь вибрати собі місце в літаку, скажімо, біля вікна.

Авіалінії запровадили додаткову оплату, щоб компенсувати високі ціни на пальне, які, порівняно з літом минулого року, зросли на 80 центів. Втім, аналітик авіагалузі Рік Сіні каже, що вони б поступили розумніше, якби просто підняли ціни на квитки, а не відлякували клієнтів додатковими платежами:

«Багато людей, які приїжджають в аеропорт, не знають про ці платежі, і потім їх ставлять перед фактом. І це – дуже погано».

Аналітики кажуть, що доходи авіакомпаній сьогодні мізерні як ніколи, що може вилитися в підвищення цін на перельоти і обмеження сервісу для пасажирів. З іншого боку авіакомпанії готові до зменшення потоку пасажирів. За приблизними підрахунками, цього літа авіатранспортом скористаються на два мільйона менше пасажирів, ніж зазвичай.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG