Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США говорить про покращення ситуації в Іраку

Конгрес США у вівторок розглянув черговий звіт про ситуацію в Іраку. Відповідно до інформації, наданої Пентагоном, випадки насильства із застосуванням зброї зменшились в цій країні на 40-80% відколи американська армія збільшила свою чисельність в лютому 2007-го року. Економічна та політична ситуації також покращуються, хоча, як зазначає Пентагон, ці процеси є хиткими і можуть бути зворотними.

Війна в Іраку ще далеко від завершення, втім ситуація всередині країни йде до покращення, порівнюючи з даними минулого року. Смертність серед цивільного населення з липня минулого року зменшилася на 75%. А загальна кількість збройних нападів зараз на найменшій позначці за останніх чотири роки.

Автори звіту, серед яких дослідник Інституту Брукінгса Макл О’Генлон, зазначають, що Іракці більше намагаються вирішити свої суперечки політичними методами, аніж зброєю:

«Місцева влада нарешті почала брати ситуацію під контроль. І хоч зміни поки непевні, є й добра новина – у нас з’явився партнер у середині країни».

Втім, американські військові не поспішають оголошувати перемогу, –каже командувач військами в Іраку Ллойд Остин:

«Покращення безпеки – це чудове досягнення. Але ми чітко розуміємо, що прогрес хиткий. Ми хочемо щоб зміни не мали зворотного характеру».

Прогресу вдалося досягти завдяки кільком факторам. Покращення якості роботи іракських сил безпеки. Несподівано успішне лідерство Прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі, в боротьбі як з Аль-Кайдою, так і з повстанцями. А також створення стотисячного загону сил безпеки, під назвою Сини Іраку. Багато бійців цього загону колись самі були членами повстанських формувань.

Зменшення напруження і кількості насильства в Іраку можна помітити по тому, як змінилося життя людей у всіх частинах країни – від Басри на півдні до Мосула на півночі. Наприклад в Басрі сьогодні можна досить вільно ходити вулицями, на яких минулого року небезпечно було пересуватися навіть у супроводі військового конвою. Багато міст і поселень неподалік Кіркука звітують, що повністю викорінили усі прояви Аль-Каїди у своїх місцевостях.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG