Спеціальні потреби

Актуально

ОБСЄ прийняла резолюцію про Голодомор в Україні

«Усім парламентарям вжити рішучих заходів для визнання факту Голодомору в Україні». Це рядки з резолюції, яку у четвер прийняла на сесії в Астані Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Як сказано в документі, «ПА ОБСЄ віддає данину пам`яті невинних жертв – мільйонів українців, які загинули під час масового голоду 32-33-их років, спричиненого жорсткими спланованими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму».

Своєю резолюцією Парламентська асамблея ОБСЄ, до якої входять парламентарі з 56 держав Європи та Північної Америки, підтримала також ініціативу України щодо «розкриття всієї правди про цю трагедію українського народу, зокрема шляхом проведення просвітницької роботи про Голодомор на міжнародному та національному рівнях».

Водночас у резолюції немає згадки про Голодомор як геноцид. Втім, навіть у такому вигляді документ викликав невдоволення Росії – одного з членів ПА ОБСЄ. Спікер російської Ради Федерації Сергій Миронов назвав «маячнею» визнання цією міжнародною організацією факту Голодомору в Україні.

«Маячня повна: історія дуже мстить за такі недозволені помилки, які робляться абсолютно кон`юнктурно», – заявив Миронов на прес-конференції у четвер. Як він додав, від голоду у 30-ті роки потерпали не лише в Україні, але й на всій території колишнього Радянського Союзу.

А тим часом резолюцію ОБСЄ вітають в Україні. Голова Київської міської організації товариства «Меморіал» Роман Круцик зазначив:

«Це рішення – ще один крок до визнання на міжнародному рівні Голодомору геноцидом. Але те, що Росія ніколи не буде з цим згідна – велика помилка Росії, що вони починають заперечувати те, що вже сьогодні на основі документів є очевидним. Тому що Голодомор вивчають не тільки українські вчені, але й зарубіжні вчені сидять в архівах у наших і в інших. І чим більше вони це заперечують, тим ближче це стає до того, щоб він був визнаний».

А тим часом на думку багатьох експертів, визнати Голодомор геноцидом багатьом державам сьогодні заважає політична кон`юнктура – оглядка на Росію. Так, нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи підтримала позицію російської делегації, заявивши, що готуватиме доповідь про голод на всій території колишнього Радянського Союзу, а не зокрема в Україні.

У вересні цього року Генеральна Асамблея ООН має ухвалити нову резолюцію про Голодомор. Як прогнозують експерти, у ній знову не буде слова «геноцид», з тієї самої причини. Аби не дратувати Росію.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG