Актуально
Популярна програма приваблює українців до США
Програма американського уряду “Ворк енд тревел”, за якою українські студенти вже не перше літо приїжджають на роботу у США, набирає дедалі більшої популярності. За статистикою, влітку 2008-ого року в Америці працюватимуть 10 тисяч студентів із України.
Курортне містечко Оушен Сіті, що на узбережжі Атлантичного океану, вже не перше літо приймає у себе студентів. Через економічне сповільнення, яке спостерігається останнім часом у США, кількість вакантних робочих місць по країні, загалом, скоротилася, тому найлегше студентам шукати роботу саме на курортах. У таких містах, власне, працюють і студентські центри, які приймають молодь на літо, поселяють і допомагають знайти роботу. Точніше про це розповідає співвласник центру “І-поінт” Звяд Пагава:
«Наш центр від початку літа працевлаштував до 800-ста, навіть до 1000-чі студентів. Але є й студенти, які звертаються до нас по допомогу й під час літа, наприклад просять знайти додатковий заробіток, тощо. І ми допомагаємо всім з будь-якими питаннями, незалежно від того, – це студент з нашого центру чи ні».
Студентський центр “І-поінт”, наприклад, дає студентам можливість недорого подзвонити до родичів, скористатися при потребі безкоштовним iнтернетом чи навіть просто подивитися телевізор. А заробивши трохи грошей, вони можуть поїхати в турне Америкою, скориставшись знову ж таки послугами центру. Подорож, скажімо, на Ніагарський водоспад обійдеться їм у - 149 доларів, у Вашингтон – 45 доларів. Щоправда дехто намагається побачити Америку одразу, як це зробив Денис Строгалов:
«Приїхав спочатку до Вашингтона, бачив Білий Дім, Капітолій, був у Балтиморі».
Денис Строгалов працює в готелі. Загалом в курортних містечках саме готелі, парки розваг і сувенірні магазини якраз і є місцями роботи сезонних працівників.А ще – ресторани, тобто робота на кухні. Як не крути, а безкоштовний обід чи навіть вечеря з такою працею – гарантовані.
Загалом умови і вид робіт обговорюються з роботодавцем заздалегідь, тому кожен студент, приїжджаючи у США по програмі, вже знає де він працюватиме і що саме буде робити. У роботодавців ж єдина вимога, щоб працівник мав мінімальний рівень знання мови. Анастасія Макаревська за фахом – філолог. В Оушен Сіті працює у ресторані, вже друге літо поспіль:
«Дуже подобається, ми тут відпочиваємо і працюємо. В мене насправді одна робота і я все встигаю».
Роман Кириленко у Сполучені Штати приїхав лише три дні тому і вже розповідає, наскільки йому подобається привітність місцевих жителів:
«Оце приїхав пізно, мене ніхто не зустрів, до мене в аеропорту підійшов чоловік, запропонував переночувати і жодної копійки за це не взяв. А потім ще й допоміг добратися туди, куди мені було потрібно».
Цей випадок Романа зворушив. Як сам зізнається, - на таку гостинність він не сподівався. Загалом багатьох студентів переповнюють емоції. Ще б пак – адже дуже часто працювати випадає прямо на березі океану – свіже повітря, приємний прохолодний вітерець і привітні туристи. О п’ятій по обіді робочий день закінчується, і студенти мають вдосталь часу, аби позасмагати на сонці або ж просто почитати улюблену книгу. І так – день за днем. Загалом літо для них проходить не лише приємно, але й корисно. Подібно вважають Наталя Компанієць і Дарія М’якота:
«Ми ж вчителі англійської мови, і для нас важливо було почути американський діалект, тощо».
Умови проживання студентів не у всіх однакові. Аби знайти пристойне житло краще приїжджати одним з перших – тобто наприкінці весни. Тоді ось такий затишний і чистий будинок з виглядом на затоку можна орендувати за 350 доларів на місяць з однієї особи, що вважається досить невисокою ціною.
Студенти, які вже приїжджали у Сполучені Штати за програмою “Ворк енд Тревел” раніше, зазвичай повертаються сюди знову. Наприклад у цьому ресторані деякі з них працюють два, а то й три літа поспіль, і роботодавець їх роботою цілком задоволений.
«Я тут працюю вже сім років, і до нас за цей час приїжджало багато студентів як з України, так і з інших країн. Загалом щоліта ми приймаємо до сорока п’яти людей.І відверто кажучи, я навіть не уявляю, як би ми без них справлялися. Ми справді вдячні, що існує така програма» - каже менеджер ресторану Том Уверлві.
Попри те, що студентам дуже подобається щоліта жити і працювати у США, залишитися тут назавжди бажає далеко не кожен. Чимало, українців зізнаються, що у Сполучені Штати вони хотіли б приїжджати час від часу, а не назавжди:
«Повернутися знову – да, а залишитися назавжди – ні, Україна – форевер»
Всі новини дня
Британська розвідка підтверджує часткову заміну «вагнерівців» на армійських дестантників

Командування РФ перекидає до Бахмута сили повітряно-десантних військ («ВДВ») на заміну «вагнерівцям», що зробить російську оборону «в цілому менш гнучкою в реагуванні на оперативні виклики», кажуть у британській розвідці.
«ВДВ сильно деградувала в порівнянні зі своїм «елітним» статусом до вторгнення. Проте, російські командири, ймовірно, намагалися зберегти деякі з цих все ще відносно боєздатних підрозділів як вільний резерв», – йдеться в повідомленні.
За інформацією розвідки Британії, зараз російське командування перекидає на Бахмутський напрямок частини 76-ї і 106-ї дивізій і двох додаткових окремих бригад «ВДВ», які утримувати місто після відходу найманців «Групи Вагнера».
Раніше в коментарі «Українській правді» командувач Сухопутних військ Олександр Сирський назвав ситуацію на Бахмутському напрямку «тимчасовим затишшям». Однак він додав, що було б хибним враження, що російські війська нібито відмовилися від наступу в цьому районі.
Очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин 25 травня заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.
За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто».
- Голос Америки
Зеленський: Україна готова до контрнаступу, але він дорого коштуватиме країні – інтерв'ю Wall Street Journal

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розпочати довгоочікуваний контрнаступ, але додав, що він може виявитися тривалим і повернення всіх українських територій дорого коштуватиме країні.
В інтерв’ю газеті Wall Street Journal, яке було записано в Одесі, Зеленський сказав: «Ми твердо віримо, що нам це вдасться».
Він додав, що не знає, скільки часу може тривати контрнаступ, і сказав, що не може дати прогноз про те, як він відбуватиметься.
«Якщо чесно, це може піти різними шляхами, абсолютно різними. Але ми збираємося це зробити, і ми готові», – сказав він Wall Street Journal.
У годинній розмові з газетою Зеленський сказав, що має побоювання, що вибори в США наступного року можуть привести до влади менш сприятливу адміністрацію, і закликав НАТО запропонувати Києву чіткий шлях до членства України.
Зеленський визнав перевагу Росії в повітрі на передовій і сказав, що через відсутність захисту від російської авіації, в контрнаступі «загине велика кількість солдатів».
Говорячи про зброю, яку досі потребує його країна, він сказав, що Україні терміново потрібні додаткові системи протиракетної оборони Patriot виробництва США для захисту громадян від повітряних бомбардувань і для захисту військ на передовій.
Wall Street Journal зазначає, що заяви Зеленського відображають його бажання знайти баланс між натиском, щоб отримати те, що йому потрібно, щоб не втратити незалежність України і внутрішню політичну підтримку, і водночас не відштовхуючи союзників і не підривати їхню підтримку, яка обчислюється у десятках мільярдів доларів.
Як повідомляв Голос Америки, координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив у п’ятницю в Білому домі, що Сполучені Штати, союзники і партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу.
За його словами, йшлося не тільки про системи протиповітряної оборони, бронетехніку та артилерію, але і про боєприпаси і тренування військових.
Кірбі нагадав про нещодавно оголошений новий пакет безпекової допомоги від Міноборони США вартістю до 300 мільйонів доларів.
У 39-й пакет безпекової допомоги, з серпня 2021 року, входять системи ППО Avenger, додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot та HIMARS, а також зенітні системи Stinger, засоби протитанкової боротьби та боєприпаси, включаючи десятки мільйонів боєприпасів до стрілецької зброї.
Минулого тижня Голос Америки повідомив про те, що за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, країни групи «Рамштайн» пообіцяли Україні посилити її наземні системи протиповітряної оборони та заповнити інші прогалини у зброї та військових можливостях після запиту українського міністра оборони.
Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.
“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.
Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.
Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.
"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.
З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.
У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.
США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.
Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео
Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.
Форум