Спеціальні потреби

Актуально

Хто із кандидатів у президенти США буде кращим для України?

Нещодавно обидва кандидати у президенти США здійснили закордонні подорожі. МакКейн відвідав країни Латинської Америки, а Барак Обама – країни Європи та Близького Сходу. Втім, в Україну жоден з них не заїхав. Але це не заважає задати питання: а хто з двох кандидатів в президенти США буде кращим вибором з погляду україно-американських стосунків.


У своїх офіційних заявах щодо України обидва кандидати в президенти мало чим відрізняються: як Обама, так і МакКейн підтримують приєднання України до ПДЧ та обидва засудили погрози Володимира Путіна на адресу України у випадку її вступу до НАТО.


Тим, кому більше подобається Барак Обама, звертають увагу на його радників із зовнішньополітичних питань. Представник української громади у Філадельфії Ярослав Тайльх висловив такий погляд:


«Президент рідко сам приймає рішення, особливо з питань, в яких він особливо не знається. І виходячи з того, що радником Обами має бути Бжезинський, то я вважаю, що для України буде найкраще».


Інший радник Барака Обами – автор книги про Помаранчеву революцію та професор Стенфордського університету, Майкл Макфол сказав щo:


«Частина проблеми Буша полягала в тому, що вони не сприймали своїх союзників серйозно, а сенатор Обама чітко заявив, що його пріоритетом буде діяти на засадах співробітництва та взаємодії з міжнародними організаціями. Сподіваюся, що ця зміна буде на користь України».


З ним погоджується і конгресмен від штату Пенсильванія Елісон Шворц, в чиєму окрузі проживає велика українська громада:


«Обама дуже зацікавлений у посиленні дипломатичних та економічних стосунків із країнами Східної Європи та колишнього Радянського Союзу, включно з Україною».


Прихильники МакКейна звертають увагу на зовнішньополітичний досвід сенатора. Точніше про це розповідає конгресмен Крістофер Сміт:


«Коли МакКейн був обраний до Сенату, то ми сиділи поруч у Комітеті з міжнародних відносин. Коли мова заходила про Східну та Центральну Європу, Росію та Україну, то він був людиною, яка дуже гостро розуміла брутальність комуністичного режиму.


Я думаю, що МакКейн буде дуже переконливим у захисті прав людини в Україні, розуміючи, що Україна велика країна, яка має певні загрози з боку свого сусіда – Росії. І ми муситимемо допомагати у побудові інститутів права закону, вільної преси, у боротьбі проти торгівлі людьми».


Також МакКейн виступив із зверненням до української громади, присвяченим Голодомору в Україні. На обізнаність МакКейна із політикою у Східній Європі звертає увагу і президент Українського Конгресового Комітету Америки Михайло Савків:
«Він був один з перших сенаторів американського Конгресу, що виступив за Президента Ющенка ще навіть перед Помаранчевою революцією. Він дуже добре розуміє Росію, дуже добре знає про російську закордонну політику, яка загроза є для інших незалежних держав біля Росії».


Втім, ані Україна, ані навіть Росія аж ніяк не є у фокусі президентських перегонів в США. Савків каже, що українська громада в Америці намагається робити все можливе, аби довідатися про погляди обох кандидатів на проблеми регіону:­


«Зараз ми маємо використати нагоду, як україно-американська громада, аби довідатися, якою буде їхня політика щодо ПДЧ, енергетики в Україні і загальна україно-американська політика».


Це підтверджує і радник Обами Майкл Макфол:


«Коли я в Москві, то я бачу і чую від людей про наші плани вплинути на країну, спонсорувати Помаранчеву революцію і тому подібне. А коли я повертаюся назад до США, то тут ніхто не говорить про Росію, нікого це не турбує. І в президентській кампанії, наприклад, відбулося понад 20 дебатів між демократами протягом 14-ти місяців. І за весь цей час було всього одне питання про Росію».


Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що, незалежно від того, хто виграє виборчі перегони в Америці, Україна не програє:


«Я думаю, що Україна в добрій позиції у даному випадку, тому що незалежно від того, хто виграє, це означатиме посилення відносин між США та Україною».

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG