Спеціальні потреби

Актуально

Балога вступив в нову партiю ‘Єдиний центр’

Віктор Балога, якого завжди пов`язували зі створенням партії «Єдиний центр», нарешті вступив до її лав. Своє рішення глава президентського секретаріату пояснив твердою вірою в цю політичну силу. «Необхідність у її формуванні виникла давно, принаймні відтоді, як у партійних лавах демократів утворилося багато тріщин і розломів», -- написав Балога у своїй заяві про вступ.

«Єдиний центр» Балога назвав «конструктивною альтернативою», партією зі «справжньою ідеологією», яка, за його словами, здатна врятувати від дискредитації демократичну ідею. Очільник канцелярії підкреслив також пропрезидентську спрямованість «Єдиного центру» та запросив усіх «нашоукраїнців» до діалогу та співпраці.

Утім, як виглядає, до цих запросин колишні колеги з «Нашої України» ставляться без ентузіазму. Очільник Народного Руху Борис Тарасюк заявив, що нова партія поповнює свої ряди методами примусу та адміністративного тиску.

Сумніви щодо електоральних перспектив «Єдиного центру» висловив Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк. У вівторок, на конференції в Києві, відповідаючи на запитання про шанси «ЄЦ» спікер заявив: нові політичні партії найчастіше є суто технологічними проектами і не можуть розраховувати на підтримку виборців.

А тим часом дехто з експертів стверджує протилежне. Директор фундації «Відкрите суспільство» Юрій Сиротюк пророчить «Єдиному центрові» парламентське майбутнє. Як нагадує політолог, будь-яка партія влади, базована на адмінресурсі, завжди набирала в Україні від 5 до 13 відсотків і долала бар`єр до Верховної Ради.

А тому факт вступу Балоги до нової партії підтверджує: у президентському секретаріаті зробили ставку на «Єдиний центр», -- вважає Сиротюк:

«Більше того, це значить не тільки, що голова секретаріату робить ставку на Єдиний центр, але й Президент робить ставку на Єдиний центр. Я думаю, ідеться передусім про можливу самостійну участь Єдиного центру на можливих дострокових парламентських виборах, які можуть бути в Україні ще швидше, ніж президентські вибори 2009 року. І зрозуміло, що за сьогоднішньої конфігурації НУНСу її навіть умовно важко назвати пропрезидентською партією. Тому що Народна самооборона діє фактично як пропрем`єрська політична сила, політичні демократичні партії теж тяжіють до Тимошенко, і тому Ющенку потрібно чітко переформатувати… Більше того, в сьогоднішньому вигляді НУНС може й не подолати навіть тривідсоткового бар`єра. Тому Балога буде будувати чітко партію під Президента, будувати партію виключно на адмінресурсі і буде намагатися мати таким чином хоча б якесь представництво в парламенті».

Нагадаю: партію «Єдиний центр» створили наприкінці березня депутати-перебіжчики з "Нашої України – Народної самооборони». Нову пропрезидентську силу очолив нунсівець Ігор Кріль, а до її президії входять, зокрема, Василь Петьовка, Оксана Білозір, Леся Оробець. 12 липня нова партія планує провести свій перший з`їзд.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG