Спеціальні потреби

Актуально

З полону сомалійських піратів звільнено 15 осіб

42 дні провели в полоні сомалійських піратів 15 членів екіпажу німецького судна Леман Тімбер, зокрема й четверо громадян України. Після тривалих переговорів судно і заручники звільнені. Цю інформацію в середу підтвердив речник україснького МЗС Василь Кирилич. Адже існує ймовірність повторного захоплення судна. Його рух ускладнюють важкі погодні умови – сильний шторм.

Речник МЗС зазначив: «Судно прямує до берегів Омману. Ми сподіваємося, що воно прибуде до 12 липня. Я би хотів наголосити, що невидимо одне із британських суден супроводжує судно Леман Тімбер».

Українські дипломати не розголошують інформацію про умови звільнення. Зокрема, чи виконав власник німецького судна вимоги сомалійських піратів. За звільнення бранців ті вимагали викуп 750 тисяч доларів. Василь Кирилич каже:

«Влада Сомалі звернулася з проханням максимально утримуватися щодо поширення інформації про суми щодо передачі. На думку офіційних осіб Сомалі, цей процес може активізувати діяльність самих піратів, з огляду на те, що це стає так би мовити прибутком чи просто щоденною працею піратів».

З 28 травня поки тривали переговори із піратами заручників утримували на судні. Вони скаржилися на нестачу їжі і питної води. Захопники погрожували вбити заручників, якщо не отримають викупу цього тижня.

Цього року в сомалійських територіальних водах зафіксовано щонайменше два десятки випадків захоплення інозмених суден. В декількох із них у полон потрапляли і українці.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG