Спеціальні потреби

З полону сомалійських піратів звільнено 15 осіб


42 дні провели в полоні сомалійських піратів 15 членів екіпажу німецького судна Леман Тімбер, зокрема й четверо громадян України. Після тривалих переговорів судно і заручники звільнені. Цю інформацію в середу підтвердив речник україснького МЗС Василь Кирилич. Адже існує ймовірність повторного захоплення судна. Його рух ускладнюють важкі погодні умови – сильний шторм.

Речник МЗС зазначив: «Судно прямує до берегів Омману. Ми сподіваємося, що воно прибуде до 12 липня. Я би хотів наголосити, що невидимо одне із британських суден супроводжує судно Леман Тімбер».

Українські дипломати не розголошують інформацію про умови звільнення. Зокрема, чи виконав власник німецького судна вимоги сомалійських піратів. За звільнення бранців ті вимагали викуп 750 тисяч доларів. Василь Кирилич каже:

«Влада Сомалі звернулася з проханням максимально утримуватися щодо поширення інформації про суми щодо передачі. На думку офіційних осіб Сомалі, цей процес може активізувати діяльність самих піратів, з огляду на те, що це стає так би мовити прибутком чи просто щоденною працею піратів».

З 28 травня поки тривали переговори із піратами заручників утримували на судні. Вони скаржилися на нестачу їжі і питної води. Захопники погрожували вбити заручників, якщо не отримають викупу цього тижня.

Цього року в сомалійських територіальних водах зафіксовано щонайменше два десятки випадків захоплення інозмених суден. В декількох із них у полон потрапляли і українці.

XS
SM
MD
LG