Спеціальні потреби

Актуально

Обама та МакКейн змагаються за латиноамериканських виборців

У Вашингтоні – суперники у цьогорічних президентських виборах учора виступили з промовами до однієї з найбільших громадських організацій американців-вихідців з Латинської Америки. Кандидат від Республіканської партії сенатор Джон МакКейн і кандидат від демократів сенатор Барак Обама, у намаганні заручитися підтримкою іспаномовних американців, наголошували на важливому для них питанні – імміграції. Політичні аналітики кажуть, що іспаномовні американці будуть ключовим блоком виборців у президентських змаганнях у листопаді.

Сенатор Джон МакКейн вважає, що Сполучені Штати здатні захистити свої кордони, і водночас поводитися гуманно з іммігрантами:

«Багато американців, не безпідставно, не повірили нам, коли ми обіцяли забезпечити безпеку наших кордонів. Нам не вдалося цього зробити. Ми повинні довести їм, що ми можемо зміцнити наші кордони і ми це зробимо, водночас поважаючи гідність і права громадян та легальних мешканців Сполучених Штатів Америки».

Торік МакКейн запропонував проект імміграційної реформи, який викликав хвилю критики його колег по Республіканській партії через те, що передбачав амністію для незаконних іммігрантів.

Виступаючи на з’їзді тієї самої організації іспаномовних американців, сенатор демократ Барак Обама підтримав пропозицію відкрити незаконним іммігрантам шлях до набуття американського громадянства:

«Так, вони порушили закон і повинні заплатити штраф. Вони повинні вивчити англійську мову та стати в чергу. Вони не повинні одержати громадянство перед тими, хто терпеливо чекав. Одначе, ми також повинні відкрити для них шлях до громадянства».

Виборці латиноамериканського походження набирають політичної ваги у Сполучених Штатах, саме тому кандидати на посаду президента намагаються привабити цю категорію населення обіцянками вирішити питання з нелегальними іммігрантами, більшість яких походить з Латинської Америки.

Проте, Вільям Муньоз – співробітник Національного союзу обраних і призначених чиновників латиноамериканського походження – каже, що аналіз результатів загальних виборів 2006-го року показав, що імміграція не є головним питанням для іспаномовних виборців:

«Ми помітили, що вихідців з Латинської Америки турбують ті самі проблеми, що і решту Америки. Освіта була питанням номер один. Відтак – робота та економіка, власний будинок і війна в Іраку».

Тож недарма сенатор МакКейн, виступаючи перед іспаномовними виборцями, говорив про освіту як про виклик суспільству:

«Результати досліджень сьогодні показують, що половина іспаномовних дітей і половина афро-американських дітей не закінчують середньої школи разом зі своїми однолітками».

Сенатор Обама теж знайомий з настроями латиноамериканців і звернув увагу на питання освіти:

«Американці вимагають, щоб ми інвестували в освіту дітей, щоб можливості для всіх були рівні, щоб кожна дитина була готова до початку навчального року. Ми повинні виділити гроші для програми «Не залишимо жодної дитини позаду», завербувати армію нових учителів, та забезпечити, щоб університетська освіта була доступною для кожного хто хоче навчатися».

Останні опитування громадської думки серед виборців вихідців з Латинської Америки свідчить, що у цьому прошарку населення демократ Барак Обама переважає свого опонента Джона МакКейна у співвідношенні три до одного.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG