Спеціальні потреби

Актуально

Найбільші іпотечні кредитори США отримають урядову допомогу

Міністерство фінансів і Управління Федеральною резервною системою США представили план підтримки двом найбільшим іпотечним компаніям – «Фанні Мей» і «Фреді Мек». Уряд вдався до цього кроку, щоб підтримати інституції, які відіграють критичну роль у системі житлового фінансування США. Курси «Фанні Мей» і «Фреді Мек» різко понизилися минулого тижня через крах одного з найбільших іпотечних банків Америки – «Індімек».

Про заходи надання підтримки двом найбільшим іпотечним кредиторам – «Фанні Мей» і «Фреді Мек» оголосив міністр фінансів США Генрі Полсон:

«Як вам відомо, «Фреді Мек» і «Фанні Мей» відіграють центральну роль у житловій фінансовій системі і вони повинні зберегти цю роль».

Ці дві компанії забезпечують фактично половину всіх іпотечних кредитів американців. У них приблизно 45% житлових кредитів, вартістю у п`ять трильйонів доларів, які можуть бути не виплачені.

Запропонований урядом план передбачає відкриття для «Фреді Мек» і «Фанні Мей» нових кредитних ліній. Це означає, що Управління Федеральною резервною системою, яке виконує функції Центрального Банку у США, може у разі необхідності позичати їм гроші. Наразі мова йде про 300 мільярдів доларів.

Адміністрація Буша занепокоєна тим, що у час подальшого загострення кредитної кризи, іпотечні компанії не матимуть змоги самостійно приваблювати ресурси, і у випадку банкрутства «Фенні Мей» і «Фреді Мак» американський ринок нерухомості очікуватимуть серйозні наслідки. Тому підтримати їх у період корекції на ринку житла дуже важливо.

Виглядає, що урядова допомога іпотечним кредиторам надійшла вчасно. У п’ятницю про крах оголосив один з найбільших іпотечних банків «Індімек». Згідно із законом, контроль над банком негайно перейшов до Федеральної корпорації страхових банківських вкладів, яка повинна його продати, але спочатку провести розслідування причин банкрутства. Економісти передбачають гарячу пору на ринку кредитів і прогнозують, що у наступні три роки краху зазначає не менше 300 банків.

Ну а що робить населення, коли чує про банкрутство банку? Нервується і, попри заклики уряду до спокою, швидко забирає готівку.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG