Спеціальні потреби

Актуально

У США зростає кількість підліткових вагітностей

В останні тижні у США загострились дебати щодо сексуальної освіти підлітків. Причина – у червні завагітніло 17 учениць середньої школи міста Ґлаустер, штат Массачусетс, віком до 16-ти. Програма із запобігання статевим захворюванням показала, що падіння сексуальної активності підлітків, яке відбувалося стабільно протягом останнього десятиліття, зупинилося у 2007-му, і є всі ознаки зворотної тенденції у майбутньому.

Причини називаються різні – від занадто відвертих телепрограм та фільмів до негативного впливу виховальної концепції повної заборони сексу та утримання від дошлюбних статевих стосунків. Результат же протилежний від бажаного: недаремно кажуть – заборонений плід – солодкий.

Напевно правильний підхід десь посередині – молода людина має бути з одного боку ретельно проінформована про ризики, а з іншого ж – важливо не допустити на неї тиску з боку дорослих. Президент організації «Захисники прав молоді» Шеллі Нокс зазначає:

«Щось негаразд у нашому суспільстві, яке лобіює та фінансує принцип утримання від дошлюбного сексу – як єдиний спосіб виховання підлітків, коли 95% американців вступають у сексуальні відносини перед укладанням шлюбу».

Представник громадян за відповідальну шкільну програму Мішель Тернер не вірить в самовпевненість молодих людей:

«Мозок підлітків не розвинутий повністю. Вони не здатні цілком розуміти наслідків хибних рішень, особливо коли йдеться про сексуальні відносини».

«Ніяких походів у кіно чи ресторани з друзями. Ніяких вечірок, чи прогулянок з подружками по крамницях» – розказує одна із молодих мам.

Ця молода мама живе у Ґлаустері, штат Массачусетс- невеликому риболовецькому містечку на Атлантичному узбережжі. В її школі цього року завагітніло 17 учениць, що вкотре загострило дебати щодо сексуального виховання підлітків та включення обговорення цього питання у шкільну програму.

Суспільство розкололось на два табори. Тих, хто вважає, що єдиним підходом має бути виховання учнів у дусі повного утримання від сексу. Інший табір вважає, що більш важливим є розповісти підліткам, які таки вирішили вступити у сексуальні стосунки, про способи контрацепції.

Дебати не нові, вони почалися ще у 80-их роках, коли були вперше офіційно зареєстровані випадки захворювання на ВІЛ СНІД. Питання залишається тим самим – що мають знати учні середніх шкіл про секс. Речниця групи «Захисники прав молоді» Шеллі Нокс розповідає:

«Місто, у якому я виросла, Лаббок, Техас, надзвичайно консервативне та проповідує повне утримання від сексу до шлюбу. У рамках шкільної програми вони запрошують до шкіл місцевого священика, який переписує свої церковні проповіді про утримання та читає їх перед учнями під час уроків, у тому числі за день до випускного вечора. Я пам’ятаю, нам тоді дали багато хибної інформації, як наприклад – ви можете підхопити хворобу від тримання за руки. Він стверджував, що половина хлопців-геїв хворі на СНІД».

Однак не всі заклади у країні мають такі консервативні підходи. В одній мерілендській школі рік тому запровадили програму, яка вчить підлітків відповідальному ставленню до сексу. Не всі батьки, однак, задоволені. Мішель Тернер – мама та речниця групи «Громадяни за відповідальну шкільну програму» вважає, що освітяни зробили помилку:

«Вони фактично розповідають нашим підліткам, що пігулки та презервативи майже повністю захищають від вагітності чи хвороб, а це не так».

Консервативно налаштованих батьків підтримує Національна асоціація за пропаганду утримання та Рада дослідження родини. Обидві організації вважають, що подібні шкільні програми дають зелене світло американським підліткам вступати у сексуальні стосунки, американська поп-культура пропагує сексуально провокуючий одяг та поведінку. Є такі батьки, які наполягають, щоб їх діти дали клятву утримання.

Для цього у деяких громадах, як наприклад у Південній Дакоті, проводяться спеціальні урочисті церемонії для дівчат, де вони присягаються не мати статевих стосунків до шлюбу. Все виглядає як весілля, з урочистими промовами, тостами, святковим тортом та навіть традиційним танцем з татом, тільки після події дівчина підліток залишається жити з батьками.

«Сьогодні всі ці церемонії не мають ніякого сенсу, дівчата все одно мають статеві стосунки, навіть залишаючись під батьківським дахом» – каже батько Брет Маркл.

Шелбі Нокс речниця організації «Захисники прав молоді», каже що клятва не приносить бажаних результатів, а навпаки:

«Клятва утримання означає віддати контроль над своїм сексуальним життям спочатку батькові, а потім чоловікові – одним словом, хтось інший за тебе приймає рішення. Про яку особисту незалежність може йти мова».

Дослідження, проведені Колумбійським університетом, показали, що клятва утримання від дошлюбних статевих стосунків порушується у 90% випадків. Джеймс Ваґонер намагається пояснити чому:

«Молоді люди всі по суті однакові. Вони шукають зв’язку, відносин з оточуючими – які у свою чергу ведуть до статевих стосунків. Підлітки мають сильний секс-драйв, це їх нормальний біологічний стан. Однак, стверджувати, що це – єдине, чого вони прагнуть – означає не розуміти природи молодої людини».

Тим часом, дебати щодо сексуальної освіти в Америці та інших країнах світу продовжуються. А правда, скоріш за все у золотій середині – відкритій комунікації, базованій на відповідальному ставленні до своєї духовності та здоров’я.


Всі новини дня

Очільник МАГАТЕ відвідає Запорізьку АЕС наступного тижня

Рафаель Маріано Ґроссі хоче сам оцінити серйозність ситуації з ядерною безпекою на найбільшій в Європі атомній електростанції. Архівне фото.

Керівник ядерного агентства ООН наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС), повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії на своєму сайті (МАГАТЕ). Рафаель Маріано Ґроссі планує «з перших вуст» оцінити серйозність ситуації з ядерною безпекою на найбільшій в Європі атомній електростанції та наголосити на нагальній необхідності захистити станцію «під час військового конфлікту, що триває в країні». Це буде другий візит Ґроссі на ЗАЕС з того часу, як Росія окупувала АЕС рік тому.

«Я вирішив знову поїхати на Запорізьку атомну електростанцію, щоб на власні очі побачити, як змінилась ситуація з вересня, і поговорити з тими, хто експлуатує об’єкт у цих безпрецедентних і дуже складних умовах. Я як і раніше сповнений рішучості продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб допомогти зменшити ризик ядерної аварії під час трагічної війни в Україні», – наводить прес-служба слова генерального директора Ґроссі.

Під час попереднього візиту на ЗАЕС 1 вересня минулого року Ґроссі створив постійну місію експертів МАГАТЕ на станції, що розташована на півдні України, щоб відстежувати безпекову ситуацію в районі, де тривають бойові дії.

«Незважаючи на нашу присутність на майданчику вже протягом семи місяців, ситуація на Запорізькій АЕС все ще небезпечна. Загрози ядерній безпеці та фізичній безпеці надто очевидні, як і необхідність діяти зараз, щоб запобігти аварії з потенційними радіологічними наслідками для здоров’я та навколишнього середовища людей в Україні та за її межами. Тому я продовжую працювати над пропозицією щодо захисту станції», – сказав він.

Як сказав Ґроссі, його поїздка в Україну також має покращити регулярну ротацію експертів МАГАТЕ на станції, яка перебуває під контролем Росії на окупованій території. Він нагадав, що під час попередньої ротації в лютому експерти МАГАТЕ «зіткнулися зі складними обставинами», в результаті чого ротацію відклали майже на місяць.

У поїздці Ґроссі супроводжуватиме нова група експертів МАГАТЕ, сьома така група, яка присутня на місці з моменту створення Місії підтримки та допомоги МАГАТЕ в Запоріжжі, мовиться у повідомленні агентства.

Як повідомляв Голос Америки, цього тижня Ґроссі заявив, що остання резервна лінія електропостачання на Запорізькій АЕС (на 330 кВ) після трьох спроб ремонту залишалася пошкодженою, що створює небезпечну ситуацію на станції. За його словами, станції потрібне зовнішнє електропостачання для дотримання стандартів ядерної безпеки.

Дивіться також:

«Так тривати не може», – гендиректор МАГАТЕ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Російський наступ під Бахмутом, найімовірніше, зупинено – аналітики

Військовослужбовець зенітного підрозділу 10-ї гірсько-штурмової бригади, з позивним «Чуб», поблызу Соледара на північ від Бахмута, Україна, 23 березня 2023 року. REUTERS/Віолета Сантос Моура

Російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити, вважають західні оглядачі. Міністерство оборони Великої Британії у зведенні своєї розвідки підтверджує слова українського командувача генерала Валерія Залужного, який заявив у п'ятницю, що завдяки «титанічним зусиллям» захисників міста ситуацію «вдалось стабілізувати».

У своєму зведенні британська розвідка говорить, що найімовірніше, російський наступ захлинувся через «надмірне виснаження російських сил».

«Українські сили також зазнали великих втрат», – додають британські військові аналітики у повідомленні у Twitter.

Вони наголошують, що ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та «Групою Вагнера», чиї сили також воювали в районі Бахмута на Донбасі.

За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Як зауважує газета New York Times (NYT), посилаючись на інших українських офіційних осіб, загальний темп російських атак на сході України вщухає, це, на думку аналітиків, вказує на те, що зимовий наступ Москви, найімовірніше, «вичерпався після великих втрат».

Гуманітарна ситуація в Бахмуті «жахлива»

Кореспонденти NYT звертають увагу на повідомлення міжнародних гуманітарних працівників, які кажуть, що цивільні особи, які залишилися в зруйнованому війною місті, зіткнулися з «жахливою гуманітарною ситуацією».

Мешканці містечка Часів Яр, що поблизу Бахмута, наповнюють пляшки свіжою питною водою, яку привезли в район лінії фронту після ураження критичної цивільної інфраструктури під час нападу Росії на Україну. Архівне фото 16 березня 2023 року. REUTERS/Віолета Сантос Моура/Фото з файлу
Мешканці містечка Часів Яр, що поблизу Бахмута, наповнюють пляшки свіжою питною водою, яку привезли в район лінії фронту після ураження критичної цивільної інфраструктури під час нападу Росії на Україну. Архівне фото 16 березня 2023 року. REUTERS/Віолета Сантос Моура/Фото з файлу

Російські війська зруйнували життєво важливі лінії постачання до міста на початку цього року, пояснюють американські журналісти, оскільки на той час були певні свідчення, що Київ міг вивести свої сили з Бахмута. Але потім Київ почав посилати сигнали, що українські війська не здадуть Бахмут.

Підтвердженням цієї лінії журналісти вважають нещодавній візит президента України Володимира Зеленського до Бахмута. Відвідуючи війська на передовій, він пообіцяв утримувати місто. Російські війська з літа минулого року намагалися захопити місто, взявши його в оточення, але у березні після жорстоких боїв представник «Групи Вагнера» Євген Пригожин заявив, що бої є «дуже, дуже важкі» і українські війська «б’ються за кожний метр».

Як повідомляв Голос Америки, за даними Білого дому, Кремль кидав новобранців-в'язнів з «Групи Вагнера» без попереднього навчання і належної підготовки «у м’ясорубку смертельних боїв в Україні». Загальні втрати «Вагнера» складають понад 30 000, з них 9000 вбитими, заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Сенатор Вайтгаус: США співпрацюватимуть з МКС у справі російських воєнних злочинів в Україні

Шелдон Вайтгаус: Новий закон дозволяє МКС вести розслідувальну роботу у США та мати підтримку американських структур, коли йдеться про групу російських олігархів та офіційних осіб, які підтримують воєнні злочини в Україні.

Понад 5 тисяч колишніх злочинців з «Групи Вагнера», які воювали проти України, були помилувані після завершення контракту, заявив у суботу засновник «Вагнера» Євген Пригожин. При цьому за оцінками Білого дому, загальні втрати «Групи Вагнера» в Україні складають понад 30 тисяч, з них 9 тисяч вбитими.

Приватну військову компанію «Вагнера», яка бере участь у боях в Бахмуті, звинувачують у численних воєнних злочинах та у злочинах проти людяності, і як повідомляв Голос Америки, про це говорив на слуханнях у Сенаті генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Під час нещодавніх слухань Гельсінської комісії США американські законодавці розглядали можливість визнання російських найманців із ПВК «Вагнер» міжнародною терористичною організацією.

Одним із сенаторів-демократів, який активно за це виступає, є Шелдон Вайтгаус (Sheldon Whitehouse), який нещодавно побував у Києві. У розмові з Російською службою Голосу Америки він сказав, що повернувся з України з відчуттям, що потрібно більше допомагати українцям на законодавчому рівні.

У розмові з кореспондентом Російської служби Данилом Гальперовичем, сенатор від Род-Айленду заявив, що, незважаючи на те, що США не схвалили «Римський статут», щоб визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС), згідно з уже ухваленим законом, Вашингтон буде співпрацювати з МКС для розслідування і покарання винних у воєнних злочинах.

Розмову було вперше опубліковано на сайті Російської служби Голосу Америки, її було перекладено і скорочено для плинності та ясності.

Данило Гальперович, Голос Америки: Ви активно виступали під час нещодавніх слухань Гельсінської комісії США щодо Закону про притягнення до відповідальності російських найманців (HARM Act), який передбачає оголошення ПВК «Вагнер» іноземною терористичною організацією. Виступаючи на слуханнях, ви сказали, що після поїздки в Україну у вас склалося враження, що українцям дуже потрібен цей закон, і якнайшвидше. Як ви думаєте, коли він може бути схвалений Сенатом і чому він важливий?

Визнання «Групи Вагнера» терористичною організацією позбавляє її можливості отримувати фінансування, постачання та матеріальну підтримку

Шелдон Вайтгаус: Думаю, зараз є розуміння, що спочатку законопроект буде розглянутий комітетом Сенату з міжнародних відносин і пройде через відповідну процедуру в комітетах. Потім, у разі позитивного двопартійного голосування, він може бути винесений на розгляд Сенату. Сподіваємося, що це пройде за процедурою прискореного розгляду, і ми зможемо швидко досягти угоди.

Визнання «Групи Вагнера» терористичною організацією позбавляє її можливості отримувати фінансування, постачання та матеріальну підтримку, оскільки ті, хто надають матеріальну підтримку терористичним організаціям, можуть зіткнутися з юридичними наслідками. Це серйозно порушить ланцюжки поставок «Групи Вагнера», тому їм доведеться мати справу лише з країнами-ізгоями, щоб отримувати військову підтримку для своїх бойових дій.

Д.Г.: На вашу думку, як це працюватиме в практичному плані? Адже якщо Держдепартамент оголосить «Групу Вагнера» терористичною організацією, то американським дипломатам, імовірно, доведеться вирушити до інших країн, щоб переконати уряди африканських країн, таких як Малі чи Центральноафриканська Республіка, щоб вони припинили співпрацю з «вагнерівцями», чи не так?

Ш.В.: Наскільки я розумію, дуже багато залишатиметься на розсуд виконавчої влади у питанні про те, як і коли запроваджувати санкції. Якщо «Вагнер» глибоко пов'язаний з політичною елітою країни, наприклад, надає їм послуги з охорони політичних лідерів, то, на практиці, потрібен час, щоб відмовитися від них. Думаю, рішення ухвалюватиметься з кожної нагоди окремо в розумній формі. Головною метою тут є операції «Вагнера» в Україні та потоки зброї, які підтримують ці операції.

Д.Г.: Міжнародний кримінальний суд нещодавно видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини (Марії Львової-Бєлової). Але США не визнають повноваження МКС. Чи має цей ордер якесь значення для уряду США, і чи може ставлення США до Міжнародного кримінального суду змінитись після цього?

Думаю, тепер Володимир Путін не дуже далеко від'їжджатиме від своїх дач чи від Кремля

Ш.В.: Ми працювали з Міжнародним кримінальним судом та адміністрацією, і розробили закон, який уже схвалено. Цей закон дозволяє МКС вести розслідувальну роботу як у США, так і за підтримки американських структур, коли йдеться про групу російських олігархів та офіційних осіб, які підтримують воєнні злочини в Україні. Тобто йдеться про вузьке коло потенційних відповідачів, але це відкриває для США можливість співпраці з МКС.

Це дуже важливий перший крок. Імовірно, будуть потрібні технічні рішення щодо ролі США у разі необхідності проведення арешту американським персоналом або сприяння арешту. Думаю, тепер Володимир Путін не дуже далеко від'їжджатиме від своїх дач чи від Кремля. Поки що це – гіпотетичний розвиток подій, і я особливо не поспішаю з цим.

Д.Г.: Як ви вважаєте, які ще є способи для притягнення Росії до відповідальності за війну проти України? Чи вважаєте ви, що ідея спеціального трибуналу щодо російської війни в Україні може спрацювати?

Міжнародний трибунал, гадаю, може розглядати справи про воєнні злочини, особливо про злочин самого вторгнення

Ш.В.: Я радий, що МКС розпочав роботу. Сподіваюся, це не останнє їхнє звинувачення. Думаю, це надсилає дуже важливий сигнал. Чиновників середньої ланки звинувачують, коли є достатні докази, що вони вчинили воєнні злочини. Тому МКС має важливу роль, але це дуже вузька роль.

Міжнародний трибунал, гадаю, може розглядати справи про воєнні злочини, особливо про злочин самого вторгнення, у ширшому плані, але, знову ж таки, це буде дуже вузька група осіб, які відповідатимуть за сам факт злочинної агресії.

Таким чином дуже багато роботи передається генеральному прокурору України, і мені здається важливим, щоб ми надавали йому необхідну адміністративну підтримку. Не тільки для порушення кримінальних справ, які він уже почав порушувати стосовно російських солдатів, які вчиняють такі злочини, як вбивства та зґвалтування на території України.

Потрібно також підтримувати його роботу зі збору матеріалів для цивільних справ, що стосуються збитків, завданих людям, які втратили своїх близьких, втратили будинки, були поранені – щоб вони отримали компенсації.

Це не просто. Не думаю, що тут вдасться розглядати кожен випадок окремо. Думаю, доведеться створити фонд за прикладом Фонду допомоги жертвам атак 11 вересня 2001 року, який створили США. Після чого створити адміністративну структуру надання допомоги постраждалим та його сім'ям, розподіляючи кошти з цього фонду впорядкованим чином.

Коли я востаннє розмовляв із генеральним прокурором України, він сказав, що до них уже надійшло, здається, 70 тисяч таких заяв. І це – не враховуючи окупованих територій, де люди не можуть вільно висувати позови. Це буде велика робота, і нам потрібно зробити все, щоб у нього була необхідна підтримка: комп'ютерна підтримка, технічна підтримка, підтримка збору доказів – все необхідне для роботи на користь постраждалих звичайних українців.

Д.Г.: З огляду на ваш досвід політика та людини, що належить до органів влади США, скажіть – чи очікували ви таку жорстокість з боку Росії? Тому що для багатьох останній рік можна зарахувати за декілька – він відкрив людям очі, хоч для мене це не було відкриттям, бо я був у Чечні на початку 2000-х. Особисто ви очікували дізнатись те, що ви знаєте зараз?

Ш.В.: Я не був здивований, особливо після того, як Україна «розбила носа» російської армії, відбила початкове вторгнення та повернула значні території. Думаю, це викликало обурення у російських збройних силах. Підрозділи групи «Вагнер» відомі своєю жорстокістю. Коли збройні сили з низькою внутрішньою дисципліною, як і російської армії, розпускаються зовсім, це з великою ймовірністю призводить до таких злочинів. Тому, на жаль, це був передбачуваний результат.

Д.Г.: Весь цей рік в американській адміністрації та інших західних урядах відбувалися дебати щодо рівня підтримки України. Протягом довгого часу нічого не говорили про постачання комплексів Patriot чи танків, але потім такі рішення було ухвалено. Критики кажуть, що Захід збільшує допомогу Україні лише після появи чітких свідчень про страждання українців. Чи вважаєте ви, що можна надавати допомогу, не чекаючи таких страждань?

Ш.В.: Думаю, є безліч прикладів, коли ми могли почати надавати допомогу та постачати техніку Україні раніше та швидше, і я шкодую про ці затримки. Озираючись назад, військові командири можуть сказати: «Знаєте що? Ми могли б рухатися швидше, і, ймовірно, нам слід рухатися швидше».

Але ситуація така, якою є. Ви бачите, що авіація, танки, боєприпаси, така зброя як комплекси Patriot надходять у досить значних кількостях. Це важливий сигнал, на якому потрібно сфокусуватися.

Слід зазначити, що підтримка України стала не лише дуже солідною, а й надзвичайно широкою. Десятки країн підтримують Україну, і я думаю, що згуртованість цих країн, навіть незалежно від зброї, яку вони відправляють, їхня кількість та єдність, спрямовує дуже важливий сигнал та має стратегічне значення.

Тому, хоч і є затримки, про які можна шкодувати, ми опинилися у дуже сильній позиції. І наступний наступ України покаже, чи виконали ми свою роботу так, як треба.

«Того, хто кров проллє зі мною, за брата матиму»: снайпер «Вовк» про службу на передовій Донбасу. Відео

Дитяче захоплення зброєю стало професією для снайпера-прикордонника «Вовка», який воює на Донбасі. Як росіяни відповідають на снайперські постріли, на що і кого покладається «Вовк», та яка поема Шекспіра описує атмосферу в ЗСУ, він розповів Анні Костюченко та Павлу Суходольському.

Чому не слід очікувати вторгнення білоруської армії? Інтервʼю з Палом Слюнькіним. Відео

Чому не слід очікувати вторгнення білоруської армії? Чи є майбутнє у відносин Білорусі із Заходом? Чи варто розраховувати на білоруську опозицію? Павло Слюнькін, колишній білоруський дипломат, розповів про це в інтервʼю Марії Ульяновській.

Більше

XS
SM
MD
LG