Спеціальні потреби

Актуально

У США зростає кількість підліткових вагітностей

В останні тижні у США загострились дебати щодо сексуальної освіти підлітків. Причина – у червні завагітніло 17 учениць середньої школи міста Ґлаустер, штат Массачусетс, віком до 16-ти. Програма із запобігання статевим захворюванням показала, що падіння сексуальної активності підлітків, яке відбувалося стабільно протягом останнього десятиліття, зупинилося у 2007-му, і є всі ознаки зворотної тенденції у майбутньому.

Причини називаються різні – від занадто відвертих телепрограм та фільмів до негативного впливу виховальної концепції повної заборони сексу та утримання від дошлюбних статевих стосунків. Результат же протилежний від бажаного: недаремно кажуть – заборонений плід – солодкий.

Напевно правильний підхід десь посередині – молода людина має бути з одного боку ретельно проінформована про ризики, а з іншого ж – важливо не допустити на неї тиску з боку дорослих. Президент організації «Захисники прав молоді» Шеллі Нокс зазначає:

«Щось негаразд у нашому суспільстві, яке лобіює та фінансує принцип утримання від дошлюбного сексу – як єдиний спосіб виховання підлітків, коли 95% американців вступають у сексуальні відносини перед укладанням шлюбу».

Представник громадян за відповідальну шкільну програму Мішель Тернер не вірить в самовпевненість молодих людей:

«Мозок підлітків не розвинутий повністю. Вони не здатні цілком розуміти наслідків хибних рішень, особливо коли йдеться про сексуальні відносини».

«Ніяких походів у кіно чи ресторани з друзями. Ніяких вечірок, чи прогулянок з подружками по крамницях» – розказує одна із молодих мам.

Ця молода мама живе у Ґлаустері, штат Массачусетс- невеликому риболовецькому містечку на Атлантичному узбережжі. В її школі цього року завагітніло 17 учениць, що вкотре загострило дебати щодо сексуального виховання підлітків та включення обговорення цього питання у шкільну програму.

Суспільство розкололось на два табори. Тих, хто вважає, що єдиним підходом має бути виховання учнів у дусі повного утримання від сексу. Інший табір вважає, що більш важливим є розповісти підліткам, які таки вирішили вступити у сексуальні стосунки, про способи контрацепції.

Дебати не нові, вони почалися ще у 80-их роках, коли були вперше офіційно зареєстровані випадки захворювання на ВІЛ СНІД. Питання залишається тим самим – що мають знати учні середніх шкіл про секс. Речниця групи «Захисники прав молоді» Шеллі Нокс розповідає:

«Місто, у якому я виросла, Лаббок, Техас, надзвичайно консервативне та проповідує повне утримання від сексу до шлюбу. У рамках шкільної програми вони запрошують до шкіл місцевого священика, який переписує свої церковні проповіді про утримання та читає їх перед учнями під час уроків, у тому числі за день до випускного вечора. Я пам’ятаю, нам тоді дали багато хибної інформації, як наприклад – ви можете підхопити хворобу від тримання за руки. Він стверджував, що половина хлопців-геїв хворі на СНІД».

Однак не всі заклади у країні мають такі консервативні підходи. В одній мерілендській школі рік тому запровадили програму, яка вчить підлітків відповідальному ставленню до сексу. Не всі батьки, однак, задоволені. Мішель Тернер – мама та речниця групи «Громадяни за відповідальну шкільну програму» вважає, що освітяни зробили помилку:

«Вони фактично розповідають нашим підліткам, що пігулки та презервативи майже повністю захищають від вагітності чи хвороб, а це не так».

Консервативно налаштованих батьків підтримує Національна асоціація за пропаганду утримання та Рада дослідження родини. Обидві організації вважають, що подібні шкільні програми дають зелене світло американським підліткам вступати у сексуальні стосунки, американська поп-культура пропагує сексуально провокуючий одяг та поведінку. Є такі батьки, які наполягають, щоб їх діти дали клятву утримання.

Для цього у деяких громадах, як наприклад у Південній Дакоті, проводяться спеціальні урочисті церемонії для дівчат, де вони присягаються не мати статевих стосунків до шлюбу. Все виглядає як весілля, з урочистими промовами, тостами, святковим тортом та навіть традиційним танцем з татом, тільки після події дівчина підліток залишається жити з батьками.

«Сьогодні всі ці церемонії не мають ніякого сенсу, дівчата все одно мають статеві стосунки, навіть залишаючись під батьківським дахом» – каже батько Брет Маркл.

Шелбі Нокс речниця організації «Захисники прав молоді», каже що клятва не приносить бажаних результатів, а навпаки:

«Клятва утримання означає віддати контроль над своїм сексуальним життям спочатку батькові, а потім чоловікові – одним словом, хтось інший за тебе приймає рішення. Про яку особисту незалежність може йти мова».

Дослідження, проведені Колумбійським університетом, показали, що клятва утримання від дошлюбних статевих стосунків порушується у 90% випадків. Джеймс Ваґонер намагається пояснити чому:

«Молоді люди всі по суті однакові. Вони шукають зв’язку, відносин з оточуючими – які у свою чергу ведуть до статевих стосунків. Підлітки мають сильний секс-драйв, це їх нормальний біологічний стан. Однак, стверджувати, що це – єдине, чого вони прагнуть – означає не розуміти природи молодої людини».

Тим часом, дебати щодо сексуальної освіти в Америці та інших країнах світу продовжуються. А правда, скоріш за все у золотій середині – відкритій комунікації, базованій на відповідальному ставленні до своєї духовності та здоров’я.


Всі новини дня

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Генпрокурор України: «В Маріуполі можуть бути десятки тисяч вбитих мирних жителів». Відео

«Зокрема в Маріуполі ми не знаємо точної кількості загиблих мирних жителів під час активної фази війни та під час окупації. Ми розуміємо, що це можуть бути десятки тисяч цивільних осіб. Росіяни спалюють тіла вбитих і закатованих людей», - заявив генпрокурор України Андрій Костін.

"Світ потребує амбітної відповіді" на виклики, спричинені війною РФ в Україні та пандемією - міністр фінансів США

Архівне фото: міністр фінансів США Дженет Єллен

"Шок від пандемії та російської війни струсонув світову економіку, але зараз не час відступати, світ потребує амбітної відповіді на всі наші проблеми", - заявила міністр фінансів США Дженнет Єллен.

Війна призвела до різких коливань цін на продукти харчування, енергресурси та добрива далеко поза межами регіону, зауважила Єллен у промові в американському Центрі глобального розвитку в четвер.

"Раніше цього року президент Путін розв'язав жорстоку війну проти України, - заявила посадовиця. - Людські жертви - надзвичайні. Шахрайська спроба Путіна анексувати суверенну територію України - останній приклад його повної зневаги до Статуту ООН і мирних країн усюди".

Єллен закликала країни об'єднати зусилля, щоб допомогти стримувати основні виклики, включаючи зростання цін на енергоресурси, ризики для продовольчої безпеки, боргової кризи та інше.

Серед заходів із стримування цін на енергоресурси Єллен назвала намір "Групи семи" та ЄС встановити "цінову стелю" на російську нафту, що обмежить можливості торгувати російською нафтою за ціною вище встановленої, і, за задумом союзників, не дозволить Путіну отримувати надприбутки від нафтоторгівлі.

"Мета цього заходу - дозволити нафті йти на глобальні ринки за більш низькою ціною, що створить переваги для країн з малим і середнім доходом, а також обмежить надходження, які використовує Путін в своїй незаконній війні", - додала Єллен.

Відмова від викопного палива здатна як вирішити проблему завищених цін на енергоресурси, так і сприяти подоланню зміни клімату.

Єллен також оголосила про надання позики обсягом 950 мільйонів доларів у Фонд чистих технологій, який має прискорити перехід країн з вугілля на більш екологічно чисті енергоресурси.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованих на наступний тиждень.

В статті використано матеріали Reuters, AP.

На тлі контрнаступу ЗСУ, Росія кидатиме на утримання Херсона ВДВ і мобілізованих - британська розвідка

Нацгвардія України використовує гаубиці D-30 для ударів по позиціях російських сил, Харківщина, 5 жовтня 2022. REUTERS/Vyacheslav Madiyevskyy

Від початку контрнаступу на Херсонщині 2 жовтня ЗСУ вдалось просунути лінію фронту ще на 20 км, але вони поки не загрожують основним російським оборонним позиціям. Про це повідомляє у Twitter розвідка Міноборони Великої Британії.

"Російські командири, ймовірно, вбачатимуть зростаючу загрозу для напрямку Нової Каховки як одну з найбільш актуальних проблем. Пошкоджена переправа через Дніпро в цьому районі залишається одним із небагатьох доступних для них шляхів поповнення сил", - йдеться в оцінці британських експертів.

"Росія стоїть перед дилемою: відведення бойових сил за Дніпро робить оборону решти Херсонщини більш надійною; але політичний імператив буде залишатися, - пишуть автори звіту розвідки. - Для оборони Херсона Росія направила більшу частину своїх ВДВ із значною нестачею особового складу. Тому Росія наразі має небагато додаткових високоякісних сил швидкого розгортання для стабілізації фронту: вона, ймовірно, має на меті відправити туди мобілізованих резервістів".

Тим часом, американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що продовження контрнаступу українських сил на півночі й півдні, ймовірно, змусить Кремль надавати пріоритет обороні одного району операцій за рахунок іншого, потенційно збільшуючи ймовірність успіху України на обох напрямках.

"Контрнаступ України на півночі Харкова ще не завершився після місяця успішних операцій, і зараз просувається до заходу Луганської області. 5 жовтня українські війська захопили Греківку і Макіївку на заході Луганської області (приблизно за 20 кілометрів на південний захід від Сватового)", – цитує повідомлення "Радіо Свобода".

"Російським військам не вдалося утримати береги річок Оскіл і Сіверський Донець і використати їх як природні рубежі, щоб запобігти просуванню українських військ на вразливі частини окупованої Росією північно-східної України. Місцевість на заході Луганщини придатна для такого типу швидкої маневрової війни, яку українські сили ефективно використовували на сході Харківської області на початку вересня, і з відкритих джерел немає жодних ознак того, що російські військові суттєво укріпилися на західній Луганщині", – додали в ISW.

Дослідники також вказують на те, що посилення внутрішньої критики російської "часткової мобілізації", ймовірно, спонукає президента РФ Володимира Путіна перекласти провину за це на російське Міністерство оборони і, зокрема, на міністра Сергія Шойгу.

Напередодні голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив про звільнення шести населених пунктів на Луганщині, але не назвав їх.

В угрупованні "ЛНР" заявили про "роботи з укріплення Кремінної" та "очікування" атак ЗСУ з напрямку Сватова.

Водночас, карта бойових дій, яку 4 жовтня показало Міністерство оборони РФ, свідчить про відступ російських військ майже на 30 кілометрів на Херсонщині.

Тим часом в російський ставленик на окупованій Херсонщині звинуватив "бездарних воєначальників" у відступі російських військовиків: "Багато хто говорить, що міністр оборони, який допустив до такого стану справ, міг би, як офіцер, застрелитися".

Свою повномасштабну війну в Україні від 24 лютого Москва й досі називає "спецоперацією".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у розмові з президентом Володимиром Зеленським відзначив ЗСУ за "вражаючий прогрес" у звільненні українських територій.

Деякі американські експерти вважають, що перемоги України на полі бою зумовлені, зокрема, стали можливими завдяки успішному використанню ЗСУ західного озброєння.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода"

Більше

XS
SM
MD
LG