Спеціальні потреби

МВФ прогнозує зріст світової економіки на 4%


Стрибок цін на харчі та енергоносії не зашкодить економіці світу настільки, наскільки побоювалися експерти, вважає Міжнародний валютний Фонд. МВФ прогнозує, що світова економіка цього року зросте на 4% і приблизно настільки ж наступного. Однак, експерти МВФ попереджають, що продовжує існувати загроза інфляції, яка непокоїть уряди як великих індустріальних держав так і країн на шляху розвитку. Боротьба з інфляцією один з пріоритетів і Уряду Сполучених Штатів, де незважаючи на економічні проблеми, фондовий ринок почав зростати.

Останні два дні акції на Волл-стріт зротають. Впевненості інвесторам додало повідомлення, що один з провідних банків США Фарґо, у другому кварталі цього року втратив менше грошей, ніж очікували експерти. Це зупинило розвиток найгіршого сценарію і приємно порадувало інвесторів.

Навіть акції двох провідних іпотечних банків, що позичають гроші на придбання житла, піднялися у ціні на 30%. Ціна на нафту за два дні впала на десять доларів, щоправда вже у четвер знову зросла на два долари. Тож інвестори обережно ставляться до короткочасних позитивних новин і шукають більш стабільні галузі для інвестицій, такі як сучасні технології. Після оголошення компанією Інтел про процвітання бізнесу, інвестори чекають на звіти ІВМ, «Макрософт» та «Ґуґл». Три гіганти, як очікують, теж оголосять про суттєві прибутки. Як кажуть експерти, ситуація у технологічному секторі, як правило, є індикатором економічної ситуації в країні через шість – дванадцять місяців. Вони зазначають, що один з найкращих способів перевірити міць американської економіки – подивитися чи компанії витрачають гроші на технології та комп’ютери, а зараз вони це роблять.

Однак, якщо бізнеси продовжують витрачати, пересічний американець економить і переходить на дешеві товари, а фірмові речі, якими вони користувались раніше. Від цього страждають такі компанії як «Кока Кола», «Проктер енд Ґембел», «Жилет» та інші всесвітньо відомі американські фірми.

XS
SM
MD
LG