Спеціальні потреби

Актуально

МВФ прогнозує зріст світової економіки на 4%

Стрибок цін на харчі та енергоносії не зашкодить економіці світу настільки, наскільки побоювалися експерти, вважає Міжнародний валютний Фонд. МВФ прогнозує, що світова економіка цього року зросте на 4% і приблизно настільки ж наступного. Однак, експерти МВФ попереджають, що продовжує існувати загроза інфляції, яка непокоїть уряди як великих індустріальних держав так і країн на шляху розвитку. Боротьба з інфляцією один з пріоритетів і Уряду Сполучених Штатів, де незважаючи на економічні проблеми, фондовий ринок почав зростати.

Останні два дні акції на Волл-стріт зротають. Впевненості інвесторам додало повідомлення, що один з провідних банків США Фарґо, у другому кварталі цього року втратив менше грошей, ніж очікували експерти. Це зупинило розвиток найгіршого сценарію і приємно порадувало інвесторів.

Навіть акції двох провідних іпотечних банків, що позичають гроші на придбання житла, піднялися у ціні на 30%. Ціна на нафту за два дні впала на десять доларів, щоправда вже у четвер знову зросла на два долари. Тож інвестори обережно ставляться до короткочасних позитивних новин і шукають більш стабільні галузі для інвестицій, такі як сучасні технології. Після оголошення компанією Інтел про процвітання бізнесу, інвестори чекають на звіти ІВМ, «Макрософт» та «Ґуґл». Три гіганти, як очікують, теж оголосять про суттєві прибутки. Як кажуть експерти, ситуація у технологічному секторі, як правило, є індикатором економічної ситуації в країні через шість – дванадцять місяців. Вони зазначають, що один з найкращих способів перевірити міць американської економіки – подивитися чи компанії витрачають гроші на технології та комп’ютери, а зараз вони це роблять.

Однак, якщо бізнеси продовжують витрачати, пересічний американець економить і переходить на дешеві товари, а фірмові речі, якими вони користувались раніше. Від цього страждають такі компанії як «Кока Кола», «Проктер енд Ґембел», «Жилет» та інші всесвітньо відомі американські фірми.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG