Спеціальні потреби

Допит Жванії у Генпрокуратурі закінчився скандалом


У середу на допиті у Генеральній прокуратурі побував Давид Жванія. Народного депутата від НУ-НС викликали як свідка у справі про отруєння кандидата в Президенти Віктора Ющенка. Проте допит закінчився скандалом.

У Генеральній прокуратурі не виключають, що Давид Жванія міг бути причетний до отруєння Віктора Ющенка. Про це в інтерв`ю журналістам заявив слідчий ГПУ Олексій Донський. До таких припущень служителя Феміди підштовхнуло те, як Жванія повівся на допиті. Прийшовши в Генпрокуратуру, куди його викликали на десяту ранку 23 липня, народний депутат одразу ж звідти пішов, грюкнувши дверима. Слідчий Донський вважає – це неспроста:

«Це свідчить, що він у зв`язку з цією справою знає про якісь обставини, через що він дуже нервується та боїться. Я хочу знати, звичайно, як слідчий, що це за обставини».

Донський додав, що Жванія «або чогось боїться, або причетний до злочину».

В ГПУ кажуть також, що, відмовившись відповідати на запитання та зірвавши допит, свідок Жванія зловживає статусом народного депутата. Сам же народний обранець свої дії пояснює по-іншому. Як він сказав в інтерв`ю журналістам, його обурила відмова зустрітися з керівником слідчої групи у справі про отруєння Ющенка. Останньою ж краплею стали перші запитання слідчого про ім`я і рік народження – формат допиту, який Жванія назвав «форматом шизофренії»:

«Поставили дві камери, і слідчий починає із запитання, яке мені ставили вже 250 разів. Ваші анкетні дані, і на камеру. Ну, все. Ми закінчили на цьому допит. Це просто ще один акт приниження».

Депутат додав, що погодився прийти на допит, аби лиш його не звинувачували в тому, ніби він «ховається за депутатським мандатом», і щоб правоохоронці припинили тероризувати його родину. Жванія ще раз повторив, що, на його думку, ніякого отруєння діоксином не було, і назвав слідство «шоу», в якому він відмовляється брати участь.

А тим часом Генеральна прокуратура уже оприлюднила офіційну заяву, в якій дії Жванії розцінюються як «перешкоджання слідству». Як зазначено в документі, що з`явився у середу на сайті ГПУ, це «прояв відвертої неповаги до правосуддя та спроби у будь-який спосіб перешкодити розслідуванню». Втім, як запевняє прес-служба прокуратури «провокаційні дії Жванії не зможуть завадити слідчій групі Генпрокуратури у встановленні об`єктивної істини у справі».

Нагадаємо: 16 липня Генеральна прокуратура через засоби масової інформації викликала Давида Жванію на допит. Цього ж дня повістку, в присутності родини, йому вручили в Бориспільському аеропорту. Раніше народного депутата не раз викликали на допит у цій справі, проте він не з`являвся.

У вівторок 22 липня Генпрокуратуру відвідав Президент України. Віктор Ющенко давав свідчення у справі про своє отруєння протягом чотирьох годин. В інтерв`ю журналістам глава держави заявив, що задоволений тим, як іде розслідування, і пообіцяв оприлюднення «багатьох нових і дивних» обставин.

Секретаріат президента підозрює Жванію в отруєнні Ющенка. Як припустив заступник голови канцелярії Ігор Пукшин, поведінка Жванії свідчить про його побоювання розкриття нових фактів. Пукшин нагадав, що Жванія – один з організаторів вечері, після якої Ющенко раптово занедужав. «Отже, Жванія прямо чи опосередковано «допоміг» кандидату в президенти повечеряти отрутою», – мовиться в заяві заступника голови президентського Секретаріату.

XS
SM
MD
LG