Актуально
Обама і МакКейн розпочали тиждень з візиту до лікарів
Вибираючи нового президента своєї країни, американці зважатимуть на багато факторів – погляди кандидатів на зовнішню політику, на економіку, війну в Іраку, а також і на стан їхнього здоров`я. За цим останнім показником 46-річний здоровань Барак Обама безперечно мав би переважати 71-річного ветерана Джона МакКейна. Втім на початку цього тижня з медичними проблемами до лікарів звернулися обидва.
Чорношкірий демократ, зробив обстеження стегна, пошкодженого під час гри в баскетбол зі своїм персональним тренером. Принаймні так сказав Обома, зустрічаючись з бійцями в Іраку.
Втім пошкоджена нога не завадила Обамі продемонструвати, чого він навчився у свого тренера і він легко викликав ейфорію в публіки під час своєї гри. Пристрасть Обами до спорту і баскетболу зокрема відома багатьом. Він ходить у спортзал шість разів на тиждень і на рівних змагається з 20-літніми, хоч йому вже далеко за 20.
Сімейний лікар Тіффіні Лукас зазначає: «Дух змагання притаманний багатьом з нас, ви хочете показати цим двадцятилітнім, чого варті. У цьому нема нічого поганого, просто будьте готовими заплатити за це відповідну ціну, коли гра скінчиться».
Після обстеження, лікарі сказали, що нічого немає страшного, пацієнт скоро знову буде бігати.
Що стосується МакКейна, то і вік у нього поважніший, і привід звернутися до лікаря – серйозніший. МакКейн, який переніс рак шкіри в минулому, знову здав аналізи на меланому. В його штабі кажуть, що зразки взятої шкіри будуть проаналізовані лише для перестороги. Це ж підтвердив і сам МакКейн:
«Лікар сказала, що я в порядку. Вона взяла невеликий шматочок шкіри з моєї щоки і сказала, що відправить його на біопсію, щоб переконатися, що все гаразд».
Потім МакКейн, який, здається, ніколи не виходить на вулицю без своєї армійської кепки, закликав американців остерігатися сонячних опіків:
«Пам’ятайте, багато пошкоджень, які людина отримує від сонця в молодому віці, часто мають наслідки пізніше в житті – і це завершення моєї лекції з дерматології на сьогодні».
При зрості метр 88 сантиметрів, природно, що Обамі подобається баскетбол. У віці 71 рік – зрозуміло, що МакКейн вибирає прогулянки пішки:
«Я би хотів пройтися великим каньйоном, скажімо, з Ленсом Армстронгом. Йому, можливо, доведеться десь мене і почекати, але все одно це було би цікаво».
Як виявилось – візити до лікарів не виявили надто серйозних загроз для здоров’я кандидатів. Втім вони показали, як прискіпливо преса і суспільство готові обговорювати навіть найменші дрібниці з життя потенційних лідерів своєї країни.
Всі новини дня
Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео
Звуки війни. ЗСУ тримають оборону в Бахмуті. Відео без коментарів – про важку роботу українських воїнів у смертельній небезпеці.
- Голос Америки
Головною метою Путіна було стерти ідентичність України - Блінкен на Саміті за демократію

Майбутнє демократії перебуває в переломній точці, у всьому світі ми бачимо, як автократи порушують права людини та пригнічують фундаментальні свободи, і війна в Україні ілюструє це найбільше. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час віртуальної панелі «Справедливий і міцний мир в Україні» за участю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби в рамках Саміту за демократію, який проходить у Вашингтоні.
Блінкен зазначив, що авторитарні режими виходять за межі своїх кордонів через дедалі агресивнішу ревізіоністську зовнішню політику.
"Ніщо так не ілюструє серйозність цієї загрози, як жорстока і невиправдана війна Росії проти України. У лютому 2022 року президент Путін розпочав повномасштабну війну проти народу України, намагаючись завоювати цю країну, повалити демократично обраний уряд, перекроїти їхні кордони. Насправді головною метою президента Путіна було стерти ідентичність України як незалежної суверенної нації, і щоб Росія її поглинула", - заявив Державний секретар США у своїй промові.
Блінкен додав, що війна, яку розпочав Путін, є нападом не лише на Україну, але й на міжнародний порядок, заснований на правилах, що прагне захистити міжнародний мир і стабільність, рівні права чоловіків і жінок, великих і малих націй. "Жертвами російської агресії є не лише українці, а й люди в усьому світі. Війни Кремля загострили гостру відсутність продовольчої безпеки, яка вже досягла кризового рівня через Covid-19. Зміна клімату та інші конфлікти поставили під загрозу мільйони людей і підняли ціни на добрива, паливо та продовольство, що ускладнило сім’ям у всіх частинах світу звести кінці з кінцями", - зазначив Блінкен.
Цього тижня у Вашингтоні відбувається Саміт за демократію. В події, що проходить у віртуальному режимі, за очікуваннями, візьме участь близько 120 країн.
- Голос Америки
«Справедливий і міцний мир в Україні» – дискусія в Держдепі США. Наживо з перекладом українською

Державний департамент США проводить дискусію «Справедливий і міцний мир в Україні» під головуванням Держсекретаря США Ентоні Блінкена.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram
У віртуальній зустрічі бере участь президент України Володимир Зеленський, а також міністри закордонних справ низки держав. Дискусія проходить в рамках «Саміту за демократію 2023».
Дивіться трансляцію наживо з перекладом українською на онлайн-платформах Голос Америки Українською:
Близько 40 людей загинули під час пожежі в центрі утримання мігрантів на кордоні США та Мексики

Щонайменше 39 людей загинули, ще 29 зазнали поранень унаслідок пожежі, що сталася ввечері у понеділок, 27 березня, в центрі тримання мігрантів у місті Сьюдад-Хуарес на кордоні США та Мексики, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на видання АР.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram
Генеральна прокуратура Мексики розпочала розслідування обставин інциденту. Причини пожежі поки не встановлені. Як розповіли у Національному імміграційному інституті Мексики, у віданні якого перебуває обʼєкт, у центрі проживали дорослі чоловіки з Центральної та Південної Америки.
Сьюдад-Хуарес є головним перевальним пунктом для мігрантів, які хочуть потрапити до США. У місті безліч тимчасових притулків для громадян, які запросили притулок до США та очікують на розгляд своїх заявок владою. З іншого боку кордону розташоване місто Ель-Пасо, штат Техас.
На американському Саміті за демократію Зеленський говоритиме про план миру

Цього тижня у Вашингтоні відбудеться Саміт за демократію. В події, що відбуватиметься у віртуальному режимі, за очікуваннями, візьме участь близько 120 країн.
Офіційне відкриття Саміту заплановане на четвер, але в середу з промовою до Саміту звернеться держсекретар США Ентоні Блінкен. З промовою виступить також президент України Володимир Зеленський. Темою виступів, які Голос Америки транслюватиме наживо з перекладом українською, є досягнення миру в Україні, "різні елементи, необхідні для завершення війни Росії та встановлення міцного миру в Україні, відповідно до принципів Статуту ООН", йдеться в повідомленні Держдепу.
Дивіться наживо з перекладом українською:
Президент США Джо Байден неодноразово називав опір України російським загарбникам - протистоянням між демократією, свободою та авторитаризмом.
"Жорстокість Росії ніколи не перемеле волю вільної України й ніколи не переможе Україну", - зокрема виголошував Байден у своїй промові у королівському палаці Варшави з нагоди роковин повномасштабного вторгнення Росії до України. Він назвав вторгнення Росії до України випробуванням для всього світу, "Це випробування проходила Європа, Америка, випробування пройшло НАТО і всі демократії світу", - наголосив Джо Байден.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram
Війна, яку спричинила клептократична автократія в Росії, підтверджує порядок денний Байдена з просування демократії, що дало нагоду поєднати питання безпеки та демократії, зауважують дослідники Німецького фонду Маршалла. Однак, вони вказують, що міркування безпеки переважали над питаннями розбудови демократії минулого року. Експерти Фонду вказали на негативний контекст, коли Сполучені Штати виявляли тепліші стосунки з недемократичними країнами в контексті дипломатії щодо війни, а також збереження регіональної стабільності.
Серед прикладів такої дипломатії, коли США намагалися не допустити дестабілізації на ринку нафти, Reuters називає візит делегації США до Венесуели в березні.
"Адміністрація Байдена зайшла так далеко, ... що веде перемовини з одним диктатором, щоб протистояти іншому", - наводить Reuters слова дослідника Центру стратегічних досліджень США Крістофера Гернандеса- Роя під час брифінгу перед самітом.
Теперішній саміт за демократію - другий, який проводить президент США Джо Байден. Однак, відзначають критики, з часу минулого саміту рік тому, стан демократій у світі не покращився. Зокрема, правоохоронці висловлюють занепокоєння через погіршення стану демократії в Польщі, Ізраїлі, Індії, пише Reuters.
Цього разу, у відповідь на критику, що перший саміт надто зосереджувався на США, Байден долучив співведучих на кожному континенті: президентів Замбії, Коста-Рики, Південної Кореї та прем’єр-міністра Нідерландів, пише AFP.
Туреччину та Угорщину не запрошено на саміт, водночас серед промовців - Беньямін Нетаньягу, проти якого в Ізраїлі відбуваються протести, зауважує Newsweek.
Серед критиків саміту - російський посол Анатолій Антонов, який в коментарі Newsweek, зокрема, заявив, що перший саміт був "верхом лицемірства".
В статті використано матеріали Reuters, AFP.
Форум