Спеціальні потреби

Актуально

Китайці сподіваються покращити імідж країни завдяки Олімпіаді

93% китайців переконані, що Олімпіада покращить міжнародний імідж їх країни – такі результати нещодавніх опитувань оприлюднив інститут П’ю. Як зауважує політичний оглядач Брюс Стокс, який працював над дослідженням, почуття національної гордості настільки закорінене у китайців, що будь-які спроби негативно висвітлити Олімпіаду викличуть справжнє обурення проти Заходу:

«Будь-які проблеми, пов’язані з Олімпіадою – чи то забруднення довкілля, демонстрації, чи нездатність олімпійської команди демонструвати чудові результати – а все це ретельно висвітлюється на Заході – надасть китайцям ще один привід вважати, що Захід ставиться до них упереджено».

Прихильники проведення ігор у Китаї вважають позитивним моментом те, що Пекін був зацікавлений прийняти у себе Олімпіаду. Віктор Ча свого часу входив у Раду з питань національної безпеки, нині він очолює кафедру азійських студій у Джорджтаунському університеті. На його думку, Олімпійські ігри – чудовий привід підштовхнути Китай в напрямку змін, що уже і відбуваються. Наприклад, Пекін погодився відновити переговори у питанні дотримання прав людини зі Сполученими Штатами, розпочати політичний діалог з Тайванем і зайняти конструктивну позицію в ООН щодо врегулювання дарфурського питання.

Професор Віктор Ча зазначає: «Багато журналістів побачили ці зміни і заговорили про тиху революцію у закордонній політиці Китаю. Чимало з них визнали, що Олімпіада багато в чому змінила зовнішню політику Китаю, чого роками не могла добитися дипломатія».

Віктор Ча переконаний, що Захід чинитиме тиск на Китай і після закінчення Олімпіади. Але Софі Річардсон з Вахти прав людини не поділяє оптимізму професора. Навпаки, вона вважає, що Олімпіада підштовхнула китайську владу посилити репресії у Тибеті і проти дисидентів:

«Нам відомо, що люди зараз перебувають у в’язниці за звинуваченнями у підбурюванні до підривної діяльності лише за те, що публічно сказали – краще б уряд виправив ситуацію з правами людини, ніж витрачав стільки часу і енергії на підготовку до Олімпіади».

Китай уже відступив від свого зобов’язання надати представникам мас-медіа повний доступ до Інтернету. Як з’ясувалося, Пекін заблокував вихід на Інтернет-сторінки правозахисних організацій, що дає підстави експертам як Софі Річардсон та іншим говорити – закінчиться Олімпіада, і політична ситуація у Китаї лише погіршиться.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG