Спеціальні потреби

Українськi жiнки-лiдери побували у Вашингтонi


Днями у Сполучених Штатах закінчилася спеціальна програма, за якою протягом десяти днів жінки-лідери з України мали нагоду поспiлкуватися з видатними жінками Америки. Захід проходив за фінансування центру лідерства «Відкритий світ» при Бібліотеці Конгресу США та був організований неурядовою організацією «Життєві голоси».За словами виконавчого директора програми «Відкритий світ» посла Джона О`Кіфа, проект надає можливість професіоналам з України, Росії та інших країн колишнього Радянського Союзу встановити партнерські відносини зі своїми колегами у Сполучених Штатах. Ця програма триває вже десять років, у ній взяли участь понад тридцяти тисяч фахівців.

Джон О`Кіф зазначив: «Найкраще працюють заходи, коли фахівці проводять час з колегами у своїй сфері – вчителі з вчителями, лікарі з лікарями, мери з мерами».

Цього разу жінки з України, серед яких депутати місцевих рад та голови неурядових організацій, зустрічалися з американськими жінками-політиками. Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова – одна із учасниць програми:

«Ця поїздка дає нам можливість поспілкуватися на різних рівнях. Ми познайомилися з дуже цікавою жінкою Керол Шварц. Вона просто приклад того, що жінка може стати впливовим депутатом, впливовою особою. Ми ознайомилися, як працює мерія Вашингтона».

Ефективність програми бачить і проректор Української академії банківської справи Алла Ярова: «Безперечно, ми заряджаємося цієї енергією, беремо цей досвід та сподіваємося, що наш досвід – український – так само є корисним для американських жінок».

І це дійсно так. Серед іншого, у рамках візиту українських жінок-лідерів відбулася зустріч із членом Конгресу та співголовою групи сприяння Україні у Конгресі Марсі Каптур. Вона розповіла українським жінкам, що рівноправ’я у суспільстві між чоловіками та жінками у Сполучених Штатах є порівняно новим явищем. Марсі Каптур зазначає, що поштовх цьому дала Друга Світова війна, а найбільше сприяння – масове здобуття жінками вищої освіти:

«Це створило багато напруження, зміни соціальних ролей. Я не знаю, куди це веде. Ми також маємо чимало проблем в родинах».

Марсі Каптур була в Україні з десяток разів та розповіла, що вона була вражена тим, скільки різноманітних ролей поєднують українські жінки – від материнства, роботи на городі до керівництва підприємством. У неї склалося враження, що саме на жінках тримається українське та російське суспільства. Як зазначила пані Каптур, певним речам в Україні можна повчитися і американському суспільству:

«Одна різниця, яку я помітила: у вашій країні структура родини є складнішою, а зв’язки між її членами – міцнішими. Я думаю, що це дуже добре».

Протягом свого перебування у Сполучених Штатах жінки-лідери з України жили в американських родинах та мали насичену культурну програму. І, як зазначає Наталія Романова, це їм також допомогло позбутися деяких зі своїх стереотипів:

«Я раніше вважала, що Вашингтон це місто дуже сухе, яке не має емоцій. У мене воно асоціювалося з дуже діловою політикою. Однак я побачила Вашингтон як місто, яке дуже люблять люди, сім`ї, які гуляють біля меморіалу Лінкольна, школярі, які грають у футбол. Це све справляє дуже велике враження».

Однак, як зазначав Джон О`Кіф, найважливіша частина програми ще попереду: «Ми завжди кажемо учасникам програми – справжня подорож починається, коли ви виходите з літака у себе вдома. Наша мета, щоб це партнерство формувалося та продовжувалося між людьми в Україні та Сполучених Штатах».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG