Спеціальні потреби

У США 11 хакерів викрали фінансові дані мільйонів людей


Американські правоохоронці звинуватили 11 людей, серед яких троє українців, у крадіжці щонайменше 40 мільйонів номерів та паролів до кредитних карток американців. Цей злочин вже назвали найбільшим викрадення персональних фінансових даних за всю історію США. Масштаби крадіжки поки не можливо достеменно оцінити, оскільки більшість викраденої інформації злочинці перепродали через Інтернет. Поки, кажуть фахівці, мова йде про сотні мільйонів доларів, але сума вкраденого може бути набагато більша.

Це була масштабна злочинна схема, яка передбачала несанкціоноване втручання в комп’ютерні системи відомих торгових мереж США і копіювання номерів та пін-кодів кредитних карток їхніх клієнтів.

Міністр Юстиції Майкл Мукейзі зазначає, що це найбільша і найскладніша справа з викраденням персональних фінансових даних у США.

Викрадені дані, злочинці продавали через Інтернет. Також вони створювали дублікати дебетних карток, за допомогою яких з банкоматів по всій країні зняли десятки тисяч доларів. Найбільшим уроком для всіх у цій справі є те, що кількість важливої фінансової інформації і можливість доступу до неї стає все складніше тримати в безпеці.

Хакери здійснювали несанкціоноване бездротове підключення до комп’ютерів великих магазинів і копіювали звідти інформацію. Вони просто їздили на машині біля магазину і за допомогою ноутбука намагалися знайти незахищену мережу. Як тільки така доступна мережа знаходилась, злочинці завантажували туди спеціальну програму, яка таємно переписувала дані з кредитних карток клієнтів магазинів у комп’ютер хакерів. Скільки грошей було вкрадено таким чином? Ніхто поки не знає. Втім лише одна мережа магазинів «Ті Джей Мекс» заявила, що її втрати від цієї схеми становлять принаймні 200 мільйонів доларів.

Виявляється купити в Інтернеті викрадені номери карток, так само легко як і будь-який інший товар. На спеціальних сайтах, за один такий номер просять менше одного долара. Потім залишається лише придбати клонувальну машину за 500 доларів. І все. Маючи номер картки і прізвище людини, за допомогою цього пристрою можна зробити дублікат за лічені секунди. Клоном картки можна скористатися в магазині, на заправці, чи зняти гроші з банкомата.

Експерти кажуть, що самі магазини також винні, що злочинці змогли так довго реалізовувати цю схему. Багато мереж просто не були відповідно захищеними від стороннього втручання.

Серед людей, яких підозрюють в участі у хакерській схемі, троє громадянів США, один з Естонії, троє – з України, двоє з Китаю. Звідки останній – невідомо, оскільки він діяв виключно через Інтернет.

Уряд США вже сьогодні почав розсилати повідомлення людям, номери карток яких були викрадені, аби ті перевірили чи знімали злочинці гроші з їхніх рахунків.

XS
SM
MD
LG