Спеціальні потреби

ФБР назвало винуватця у справі сибірської виразки


Американські правоохоронці оголосили, що розкрили злочин семирічної давності, коли одразу після терактів одинадцятого вересня, невідомі тероризували країну конвертами з вірусом сибірської виразки. Тоді загинуло п’ятеро людей, ще 17 вдалось врятувати. ФБР оприлюднило документи з доказами того, що смертельний вірус розсилав Брюс Айвінс – американський науковець, який покінчив життя самогубством минулого тижня, а до того працював в лабораторії, де досліджувався вірус сибірської виразки. ФБР каже, що Айвінс діяв один і не мав стосунку до терористичної мережі Бін Ладена. Втім деякі експерти кажуть, що докази, надані спецслужбами, піднімають більше питань ніж дають відповідей.
За тиждень після самогубства одного з провідних американських експертів з біологічної зброї Брюса Айвінса, федеральні слідчі оприлюднили сотні сторінок документів з доказами його причетності до смертоносних конвертів із вірусом сибірки.

Представник Федерального бюро розслідувань Джозеф Персічіні зазначив: «Брюс Айвінс є відповідальним за смерті, хвороби і жах, що охопили країну в 2001-му році після появи конвертів із сибірською виразкою. За нашими даними він діяв один».

Розслідування ФБР справи сибірської виразки стало одним із найскладніших за всю історію агентства. Всього за кілька тижнів після вересневих атак терористів, листи із спорами сибірки надійшли в офіси кількох американських посадовців і телекомпаній. Слідчі кажуть, що саме в цей час Айвінс проводив багато годин у поза робочий час у лабораторії, де працював з аналогічним видом цього вірусу. З його лабораторії вилучили пробірку, звідки були взяті усі ті спори, що були відправлені у конвертах.

ФБР оприлюднило передсмертний лист Айвінса, в якому він сам себе називає параноїком з нав’язливими думками. Його інші листи до своїх колег датовані вереснем 2001-го року дуже схожі на послання, написані на конвертах із сибіркою. Ті ж самі заклики – смерть Америці, смерть Ізраїлю.

Представник Міністерства юстиції США Джефрі Тейлор каже, що мотивом для Айвінса міг бути добрий, на його думку, намір:

«За однією з теорій, здійснивши таку атаку, Айвінс розраховував створити ситуацію, яка б прискорила винахід вакцини проти цього вірусу».

Поки що немає прямих доказів того, що саме Айвінс розсилав листи з вірусом з різних місць Америки. Втім у слідчих є достатньо підстав вважати, що у божевільного професора була манія, що спонукала його годинами кружляти автомобілем у довільних напрямках, щоб з різних місць відправити смертоносні листи політикам і телекомпаніям.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG