Спеціальні потреби

Актуально

Чи є загроза для України стати наступною мішенню Росії?

Чи буде Україна наступною мішенню Росії? Цим питанням задаються нині експерти і політики. Вони відзначають, що Україна та Грузія є союзниками, які намагаються встановити в себе демократичне правління, стати членами НАТО та інших західних інститутів, і це викликає незадоволення Росії.

Під час конфлікту в Грузії Ющенко заборонив кораблям Чорноморського флоту Росії, задіяним в операціях поблизу узбережжя цієї країни, повертатися в місця базування у Севастополі без офіційного дозволу Києва. У вівторок, відлітаючи в Грузію разом з президентами Польщі і трьох Балтійських країн, Ющенко заявив:

«Я гадаю, що головне завдання нашої місії – показати, що Грузія не одна, що в наш час політика здорового глузду ніколи не має бути замінена політикою сили, що ми приїхали сюди заборонити вбивати людей, заборонити розстрілювати країну».

Експерт з воєнних питань Центру Разумкова в Києві Олексій Мельник в інтерв`ю «Голосу Америки» заявив, що лідери цих країн не обов’язково згодні з усіма діями, до яких вдалося керівництво Грузії в цьому конфлікті, однак ризикували своєю особистою безпекою, щоб надіслати сигнал Москві.

Мельник каже, що російські військові акції в Грузії можуть змінити думку більшості українців, які зараз виступають проти членства в НАТО, на протилежну. Голова Форуму за Європейську Інтеграцію в Тбілісі, Сосо Ціскарішвілі погоджується з думкою Мельника, але зазначає, що Україна краще відповідає демократичним стандартам НАТО для членства, аніж Грузія:

«Парламентські вибори, що двічі відбулися в Україні, і вибори президента і парламенту в Грузії відрізняються як небо і земля з погляду демократичності і прозорості процесу».

Однак воєнний експерт з Москви Павло Фельгенгауер застерігає, що Україна може стати мішенню Росії як частина, за його словами, генерального плану Кремля з часткової реставрації величі Росії:

«Росія зараз прагне принаймні анексії половини України. Путін досить відверто казав на саміті НАТО в Бухаресті у квітні, що Україна розпадеться навпіл, і Росія хоче східну частину, включаючи насамперед Крим».

Фельгенгауер каже, що одностайне голосування України на референдумі про незалежність в 1991-му році, яке включало більшість – 56% кримчан, – нічого не означає для кремлівських лідерів, які, за його словами, не поважають навіть волю свого власного народу. Разом з тим, каже аналітик, Росія зав’язла поки в Грузії і не вдаватиметься до негайних збройних акцій проти України. Водночас, як він зазначає, ЧФ Росії, який орендує Севастопольську бухту під базу, напевно поспішить назад всупереч указу Ющенка:

«Якщо Росія відкрито кидатиме виклик суверенітету України, я гадаю, Україна тоді повернеться до Заходу і скаже: «Вони порушують наш суверенітет своїм флотом». І це все станеться без жодного пострілу, без чогось, зробленого в гніві. Наразі Україна, як виглядає, прагне зробити загрозу власному суверенітету очевидною для закордону».

Фельгенгауер каже, що бачення світу Москвою – це бачення Путіна, себто, це світ, у якому Вашингтон і Москва поділили сфери впливу. Він зазначає, що Росія вивела свої бази з Куби і В’єтнаму, очікуючи, що США не втручатимуться у райони, які Москва вважає своєю зоною впливу. Тому Москва почувається зрадженою, коли Вашингтон підтримує кольорові революції у російських сусідів. Однак Сосо Ціскарішвілі вказує, що візит цього тижня до Тбілісі президентів п’яти країн-сусідів Росії, є ознакою того, що вони не довіряють Кремлю.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG