Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко оприлюднила заяву щодо конфлікту в Грузії

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко повернулася з відпустки і нарешті оприлюднила свою позицію з приводу воєнного кнфлікту у Грузї, про що мовчала вже тиждень.

Тиждень Юлія Тимошенко зберігала мовчанку як з приводу подій в Грузії, так і щодо подій в Україні. Зрештою, ця мовчанка призвела до численних коментарів експертів щодо можливих домовленостей Тимошенко з Росією, до звинувачення у державній зраді – від чиновника Секретаріату президента. У вівторок Тимошенко перервала свою відпустку за власний рахунок, аби взяти участь у засіданні Ради національної безпеки та оборони, а в середу відповіла на питання та звинувачення. Щодо заяви Андрія Кислинського про домовленості з Кремлем щодо підтримки її кандидатури на президентських виборах в Україні та про зраду національних інтересів, Тимошенко відповіла іронічно:

«Заяви дрібних чиновників потребують не коментарів, а послуг доброго столяра, щоб змінити вивіску Секретаріат президента, на Палата №6».

Не менше іронії викликає в Тимошенко і твердження чиновника президентського Секретаріату про зустріч з Віктором Медведчуком та Леонідом Кучмою на Сардинії:

«У своєму житті я ніколи не була на Сардинії, ні зараз, ні раніше. І якщо Секретаріат президента в цьому сумнівається, то він може запитати у сардин, які плавають у Сардинії. І я думаю, що навіть сардини зможуть сказати, що там категорично Прем`єр-міністра України не було».

Нарешті Тимошенко оприлюднила і своє ставлення до подій в Грузії, щоправда досить стримано і в загальних фразах – «Я як лідер політичної сили і як керівник уряду абсолютно чітко стою на позиції територіальної цілісності Грузії та її суверенітету», – заявила Тимошенко.

Вона також повністю підтримує план Президента Франції Ніколя Саркозі та Президента Росії Дмитра Медведєва щодо врегулювання військового конфлікту на території Грузії.

Водночас джерела у фракції БЮТ твердять, що Тимошенко сильно відредагувала заяву свого однопартійця, голову комітету у закордонних справах Олега Білоруса щодо подій у Грузії і викинула з неї всю дипломатичну критику дій Росії.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG