Спеціальні потреби

Тимошенко оприлюднила заяву щодо конфлікту в Грузії


Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко повернулася з відпустки і нарешті оприлюднила свою позицію з приводу воєнного кнфлікту у Грузї, про що мовчала вже тиждень.

Тиждень Юлія Тимошенко зберігала мовчанку як з приводу подій в Грузії, так і щодо подій в Україні. Зрештою, ця мовчанка призвела до численних коментарів експертів щодо можливих домовленостей Тимошенко з Росією, до звинувачення у державній зраді – від чиновника Секретаріату президента. У вівторок Тимошенко перервала свою відпустку за власний рахунок, аби взяти участь у засіданні Ради національної безпеки та оборони, а в середу відповіла на питання та звинувачення. Щодо заяви Андрія Кислинського про домовленості з Кремлем щодо підтримки її кандидатури на президентських виборах в Україні та про зраду національних інтересів, Тимошенко відповіла іронічно:

«Заяви дрібних чиновників потребують не коментарів, а послуг доброго столяра, щоб змінити вивіску Секретаріат президента, на Палата №6».

Не менше іронії викликає в Тимошенко і твердження чиновника президентського Секретаріату про зустріч з Віктором Медведчуком та Леонідом Кучмою на Сардинії:

«У своєму житті я ніколи не була на Сардинії, ні зараз, ні раніше. І якщо Секретаріат президента в цьому сумнівається, то він може запитати у сардин, які плавають у Сардинії. І я думаю, що навіть сардини зможуть сказати, що там категорично Прем`єр-міністра України не було».

Нарешті Тимошенко оприлюднила і своє ставлення до подій в Грузії, щоправда досить стримано і в загальних фразах – «Я як лідер політичної сили і як керівник уряду абсолютно чітко стою на позиції територіальної цілісності Грузії та її суверенітету», – заявила Тимошенко.

Вона також повністю підтримує план Президента Франції Ніколя Саркозі та Президента Росії Дмитра Медведєва щодо врегулювання військового конфлікту на території Грузії.

Водночас джерела у фракції БЮТ твердять, що Тимошенко сильно відредагувала заяву свого однопартійця, голову комітету у закордонних справах Олега Білоруса щодо подій у Грузії і викинула з неї всю дипломатичну критику дій Росії.

XS
SM
MD
LG