Спеціальні потреби

Актуально

Думки дiаспорян з приводу рiчницi незалежностi України

Разом із громадянами України, День Незалежності відзначили i закордонні українці. Як завжди 24 серпня, цього року на свято до Києва з`їхалось багато представників діаспори. Якою бачиться їм ситуація в Україні в 17-у річницю незалежності? Про це деяких дiаспорян розпитували нашi київськi кореспонденти Оксана Лiгостова i Руслан Дейниченко. Ось їхнi вiдповiдi:

Аскольд Лозинський, екс-президент Світового конгресу українців:

«Ми задоволені демократизацією України, але ми розчаровані двома іншими аспектами «помаранчевої» революції – це браком єдності, який заіснував, і прямо неймовірним амбіціонерством, яке існує в Україні. Я думаю, що задля добра народу наші лідери націонал-демократичного табору повинні якось придушити свої амбіції і дійти до спільної згоди. Рівночасно ми є незадоволені на 17-у році темпами українізації України… В Києві на вулиці можна почути різні мови, різні, тільки не можна почути української».

Ігор Ґавдяк, голова Української американської координаційної ради:

«На жаль, в діаспорі зростає розчарування. Ми були захоплені Помаранчевою революцією, вірили, що це був дійсно крок до розвитку української держави, української культури. Але відчуваємо тепер, що цього поступу нема. Я приїжджаю кожного року і чекаю почути українську мову на вулиці, то це мене особливо розчаровує. А діаспору найбільше розчаровує, що немає згоди між українським урядом, президентською адміністрацією і Верховною Радою. Кожен тягне в свою сторону. І виглядає для нас, що особисті інтереси є для них більш важливі, ніж інтереси цілої української держави».

Богдан Футей, Федеральний суддя США:

«Не можна рівняти Україну – ті, що є критики України, рівняють її до держав, які вже мають свою демократію понад 200 років часу, пережили ці всі процеси. Очевидно, що вони є попереду для України. Але Україну треба рівняти до тих держав, тієї системи, в якій вона знаходилася. І якраз у тій системі Україна зробила великий прогрес».

Маріанна Заєць, голова Союзу українок Америки:

«Порівняти, де вона була навіть 10 літ тому, то величезні кроки вперед були зроблені. Але теперішній стан нас дуже гризе, і ми дуже журимося».

Гаррі Несмачний, виконавчий директор Спілки української молоді в Канаді:

«Ми походимо з держав демократичних, знаємо історію їхню, і знаємо, що Америка також не була збудована за один день, ані Рим, і було шахрайство, хуліганство і Бог знає що і в Америці за часів олігархів тамтешніх. Так що нинішня ситуація в Україні, ми вважаємо, це є нормальний процес».

Євген Чолiй, президент Світового конгресу українців:

«Сам факт, що Україна 17 років існує як незалежна держава, є привід, щоб святкувати. Бо ми такого не бачили вже дуже давно. І українці повинні бути того свідомі і робити всі відповідні заходи, щоб не стратити ту демократію, ту незалежність. І я бажаю українцям в Україні, щоб Україна дійсно українізувалася, щоб в Україні була Українська помісна православна церква, одна; щоб була чиста, прозора держава, не корумпована. І я бажаю, щоб Україна процвітала далі і займала відповідне місце між всіма демократичними державами світу».

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG