Спеціальні потреби

Актуально

Захід критикує визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

Рішення російської Думи викликало бурхливу реакцію у світі. Білий дім заявив, що питання статусу Південної Осетії та Абхазії не може вирішувати одна окрема країна.

За словами заступника речника Білого дому Тоні Фрато, статус цих двох регіонів, як частини Грузії, закріплений у резолюції Об'єднаних Націй, яку у минулому підтримувала Росія. Тому якщо їхній статус і може переглядатись, то лише міжнародним співтовариством в рамках ООН. Він також наголосив, що за їхньою оцінкою, Росія не виконує зобов'язань щодо виведення своїх військ з Південної Осетії, досягнутих Президентами Росії та Франції.

Також Білий дім оголосив, що Президент США Джордж Буш відряджає в регіон свого віце-президента Ричарда Чейні та велику групу експертів, які мають зробити оцінку ситуації на місці та визначити обсяг допомоги, яку потребує на сьогодні Грузія. Під час візиту, що має розпочатись 2 вересня віце-президент Чейні, серед іншого, побуває в Грузії та Україні, де зустрінеться з президентами цих країн.

У Європі Канцлер Німеччини Анґела Меркель висловила очікування, що Президент Росії Дмитро Медведєв не підпише резолюцію парламенту, оскільки це ще більше, за її словами, загострить ситуацію. Водночас Президент Франції Ніколя Саркозі, який наразі очолює Євросоюз, скликав 1 вересня нараду лідерів країн ЄС для обговорення ситуації в Грузії.

Тим часом директор проекту нових європейських демократій Центру міжнародних та стратегічних досліджень у Вашингтоні Януш Бугайські вказав на те, що резолюція прийнята російською Думою щодо Південіої Осетії та Абхазії створює в регіоні небезпечний прецедент:

«Цього варто було очікувати. Це – політичний хід одного компонента політичної системи. Це дає Путіну та Медведєву додатковий аргумент, який вони можуть розігрувати проти міжнародного співтовариства. Це дає Путіну важіль, який він може використовувати, аби підтримувати контроль не лише в сепаратистських регіонах, але і для забезпечення нейтрального статусу Грузії. Але якщо Путін та компанія дійсно визнають незалежність Абхазії та Південної Осетії, то цим самим вони створюють дуже небезпечний прецедент. Я маю на увазі не лише Україну, але і Росію, яка має багато нестабільних регіонів, таких як Чечня, Інгушетія та інші».

Напередодні російський Президент Дмитро Медведєв заявив про готовність Росії повністю припинити співробітництво з НАТО. Ця заява була зроблена під час зустрічі з послом Росії в НАТО Дмитром Рогозіним, якого відкликали для консультацій у Москву. Президент Росії підкреслив, що Північноатлантичний альянс більш зацікавлений в Росії, ніж Росія в альянсі.

«Якщо наше співробітництво не поділяють, для нас нічого страшного не трапиться. Нам не потрібна ілюзія партнерства», – зазначив Медведєв, додавши, що росіянам не подобаються «коли їх оточують базами».

Експерт Бугайські бачить в цій заяві намагання Росії зберегти обличчя:

«Минулого тижня альянс прийняв деякі рішення щодо обмеження співробітництва з Росією. Втім, він не виключив потенційного співробітництво у майбутньому. Я думаю, що Росія цим самим робить крок у відповідь, показуючи, що вона настільки ж важлива як і НАТО. Вони говорять: «Ми не залежимо від НАТО, ми можемо припинити всі відносини з НАТО без будь-яких наслідків для себе». Я думаю, що відносини між Росією та Північноатлантичним альянсом заморозяться принаймні на найближчий час, поки ситуація в Грузії не буде вирішена».

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG