Спеціальні потреби

Актуально

Україні слід підкреслити свою стратегічну важливість

У понеділок видання «Вашингтон Пост» опублікувало статтю Президента України Віктора Ющенка, в якій він привертає увагу до наслідків конфлікту в Грузії для України. За його словами, «Україна стала заручником у війні, яку вела Росія». Конфлікт в Південній Осетії та Абхазії, пише президент, висвітлив нестачу ефективних запобіжних механізмів з боку ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій. За його словами, конфлікт довів ще раз, що найкращим засобом забезпечення національної безпеки України та інших країн є участь у колективній системі безпеки вільних демократичних націй, яка представлена сьогодні НАТО.

Експерти кажуть, що це дуже важливо, що Президент України робить усе, щоб його почули у Вашингтоні. Директор проекту нових європейських демократій Центру міжнародних та стратегічних досліджень Януш Бугайські зазначає:

«Для України життєво важливо показати, що вона хоче забезпечити не лише територіальну цілісність та незалежність, але також бути частиною найбільших структур військового та економічного співробітництва, якими є НАТО та Європейський Союз. Це дуже важливо, що він зробив свій голос почутим у Вашингтоні. Тут людям важливо зрозуміти, що Україна – набагато важливіше питання стратегічної безпеки, ніж Грузія. Це важливо для НАТО та Заходу загалом зміцнити свою позицію щодо надання ПДЧ Україні.

Це питання важливе саме зараз, коли у Вашингтоні думки розділилися: чи дії Росії мають змусити нас рухатися швидше щодо розширення НАТО, чи ми маємо призупинити цей процес. У цій ситуації важливо почути думку українців – чого вони хочуть. Чи вони хочуть бути частиною альянсу, чи залишитися за його межами».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG