Спеціальні потреби

Ющенко: Рішення Кремля неприйнятне для України


Україна не підтримує крок Москви з визнання самопроголошених республік. Про це український лідер заявив сьогодні у телеінтерв`ю інформаційному агентству «Reuters». Нагадавши про принцип міжнародного права, згідно з яким територіальна цілісність будь-якої держави є непорушною, Віктор Ющенко наголосив: для України рішення Кремля неприйнятне:

«Ми жалкуємо у зв`язку з прийняттям такого рішення. Для України воно неприйнятне, і тому ми не можемо підтримувати цю позицію. Ми виходимо з того, що забезпечення фундаментального міжнародного права в частині територіальної цілісності будь-якої країни є основою сучасної безпекової політики. Порушення цього принципу формує загострення не тільки у Кавказькому регіоні. Це загострення, яке може призвести до ускладнень у багатьох частинах світу».

Пізніше цього ж дня прес-служба президента оприлюднила офіційну заяву глави держави у зв`язку з визнанням Російською Федерацією незалежності Південної Осетії та Абхазії. У документі, що з`явився на президентському веб-сайті, прийняте російським керівництвом рішення названо «нелегітимною зміною державних кордонів і виявом тиску та силового втручання». Як мовиться в заяві: «Україна засуджує визнання Росією самопроголошених утворень і закликає російське керівництво повернутися до міжнародно прийнятих норм. «Україна також розраховує на об'єднання зусиль міжнародної спільноти для відновлення територіальної цілісності Грузії та заявляє про свою готовність щодо активної участі у цьому процесі», – цитує слова президента прес-служба глави держави.

Про свою підтримку територіальної цілісності Грузії заявила і Прем`єр-міністр України. На брифінгу в середу Юлія Тимошенко запевнила, що вона особисто, і уряд, і політична сила, яку вона очолює, послідовно підтримують цей принцип. «Цілісність території Грузії – це святе питання для Грузії і для України», – сказала Тимошенко, додавши, що «території держав не повинні страждати від незаконних зазіхань».

Водночас як наголосила прем`єрка, Україна має так будувати свою політику, щоб це сприяло залагодженню, а не роздмухуванню конфлікту:

«Моя позиція є абсолютно аргументованою: ми мусимо повертати мир і спокій, а не лити воду на млин конфліктів, військових протистоянь».

XS
SM
MD
LG