Актуально
Тимошенко звинувачують у підготовці перевороту
Юлія Тимошенко готує конституційний переворот. Вона змовилася з Партією регіонів, аби встановити в Україні двопартійну систему та скасувати посаду президента. Таким звинуваченням поповнився сьогодні перелік претензій Секретаріату до лідерки БЮТ. Закид оприлюднили у традиційний спосіб. На офіційному сайті глави держави з`явилася заява глави президентської канцелярії. Віктор Балога стверджує: «Спільне голосування фракцій БЮТ і Партії регіонів стало ще одним кроком до конституційного перевороту».
Мова йде про законопроект щодо вдосконалення процедури імпічменту. Спільними зусиллями бютівці та регіонали у вівторок включили його до порядку денного. Глава президентського Секретаріату побачив у цьому «рух до … перекроювання політичної системи та узурпації влади». І вказав на «диригентів» – «ідеологів та покровителів у Москві, які хочуть взяти реванш за події 2004-го року та зробити з України керовану країну». За словами Балоги, сценарій розроблений Медведчуком на замовлення Тимошенко. Згідно з тим сценарієм, БЮТ має ослабити більшість, дискредитувати і розвалити коаліцію. Відтак «червоносердечні» об`єднаються з «біло-блакитними» і піднімуть прохідний бар`єр, аби на дострокових виборах забезпечити собі домінування у новому складі Ради. Одночасно ініціюють імпічмент президента. «Таким чином, під загрозою опиняється державний устрій України та її існування як незалежної країни», – застерігає очільник президентської канцелярії.
Як зазначив Балога, Секретаріат не раз попереджав про існування таких планів та активну підготовку БЮТ і ПР до їх втілення. Що ж до відсутності між цими двома силами формальної угоди про коаліцію, то це суті справи не змінює. «Зрештою, за законодавством цивільний шлюб прирівнюється до узаконеного в ЗАГСі», – вдався до аналогії глава Секретаріату президента. А тому співпрацю бютівців з регіоналами він закликає оцінити не з позицій того, існує союз чи ні, а з точки зору загроз від нього для національних інтересів.
З позицією Балоги солідарне його дітище – президентська партія «Єдиний центр». Голова ЄЦ Ігор Кріль оприлюднив заяву, в якій назвав сьогоднішнє спільне голосування БЮТ і Партії регіонів «пактом Молотова-Ріббентроппа у виконанні Юлії Тимошенко і Віктора Януковича». Кріль нагадав прем`єрці про її обіцянку «ніколи в житті не йти на союз із Партією регіонів» і напророчив очільниці БЮТ, за зраду виборців, долю Олександра Мороза. Очільник ЄЦ висловив також думку, що союз Тимошенко-Янукович виконуває чіткі вказівки із Москви. «Наступними кроками такої коаліції стане ревізія державної влади в Україні, що призведе до формування маріонеткового уряду, який працюватиме на користь сусідньої держави», – прогнозує Кріль.
Сама ж Юлія Тимошенко чергові звинувачення секретаріату наразі не коментувала. Проте судячи з її реакції на попередні закиди – у державній зраді – підозри у конституційному перевороті надихнуть прем`єрку на нові жарти про «Палату №6».
Всі новини дня
"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.
"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.
"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.
"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.
Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".
"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.
Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресораАндрій Черняк, представник ГУР МО
Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".
"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.
У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.
Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".
Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.
Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.
"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео
Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.
- Голос Америки
США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.
"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.
В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.
В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.
В статті використано матеріали AFP, AP.
Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.
"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.
На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".
Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.
Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.
Форум