Спеціальні потреби

Пайфер здивований позицiєю Януковича щодо Грузiї


На сьогодні для України надзвичайно важливо підтримати державний суверенітет та територіальну цілісність Грузії, принаймі для того, щоб уникнути використання вторгнення в Грузію як прецеденту по відношенню до України. Такий погляд висловив колишнiй посол США в Українi, нинi старший експерт Iнституту Брукінґса у Вашингтоні, Стівен Пайфер. Тому у цій ситуації, з його точки зору, Партія регіонів в особі Віктора Януковича робить політичну помилку стаючи на бік Росії:

«Я не розумію позиції пана Януковича. Я думаю, це помилка, навіть відставивши у бік питання Грузії і виступивши виключно з інтересів України. Суверенітет та територіальна цілісність України не може ставитись під сумнів, і якщо брати випадок Грузії як прецедент, у майбутньому під сумнів може бути поставлена територіальна цілісність України».

Посол вiдзначив, що на сьогоднi лише Венесуела пiшла слiдом за Росiєю, визнавши Пiвденну Осетiю та Абхазiю незалежними країнами, а Бiлорусь висловила не бiльше як пiдтримку цьому рiшенню.

Коментуючи сьогоднішні політичні розбіжності у Києвi, Стівен Пайфер також вважає, що вони можуть негативно позначитись на перспективі приєднання України до Плану дій щодо набуття членства у НАТО у грудні, сподівання на що висловлюють і президент України Вiктор Ющенко і секретар Ради з національної безпеки та оборони Раїса Богатирьова.

«У ситуації з Україною, політичні розбіжності у Києві, різниця позицій прем’єр-міністра та президента, залишає великий знак запитання щодо можливості України отримати право на приєднання до Плану дій щодо набуття членства у НАТО. Ті у Європі, хто виступав проти цього у Бухаресті, можуть казати, що досі не спостерігають узгодженої позиції влади, яка готова працювати у напрямку членства України у НАТО».

Та колишній посол США в Україні висловив очікування, що американський уряд ще до грудневого саміту НАТО намагатиметься переконати своїх союзників у необхідності таки ухвалити позитивне рішення щодо ПДЧ для Грузії та України. Ознакою такої підтримки країнам регіону вважають візит віце-президента США Ричарда Чейні до регіону, який розпочнеться у середу.

«Саме головне у візиті віце-президента США є сам факт візиту. Він відвідає Азербайджан, Грузію, Україну і це сильний політичний сигнал підтримки США передовсім Грузії, враховуючи складну ситуацію, у якій перебуває ця країна, як також знак інтересу та підтримки Азербайджану та України», -- зазначив Стiвен Пайфер.

XS
SM
MD
LG