Спеціальні потреби

Актуально

Богатирьова не збирається залишати Партію реґіонів

Раїса Богатирьова не піде з Партії реґіонів. Очільниця РНБО проігнорувала рішення політради про своє виключення з реґіональних лав. «Я заявляю, що залишаюся з партією. Бо я її створювала на барикадах історичних протистоянь, і вона стала частиною моєї особистості», – наголосила Богатирьова у заяві, оприлюдненій у середу.

Напередодні, у понеділок, Богатирьову позбавили членства, покаравши тим самим за незгоду з позицією Віктора Януковича. Лідер реґіоналів підтримав дії Росії на Кавказі, очільниця ж РНБО, перебуваючи у Сполучених Штатах Америки, назвала це його одноосібною позицією.

Історія з виключенням Богатирьової та її відмовою підкоритися рішенню змусила політологів заговорити про те, що Партія реґіонів уже не колишній моноліт. Хоча про явний розкол наразі не йдеться, – вважає президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов:

«Важко говорити про якийсь остаточний розкол. Але доконаним фактом є те, що такі тенденції там є, існують різні погляди, в тому числі на політичну ситуацію. І ці кардинально різні погляди на питання НАТО, Грузії, Осетії, Абхазії висловлюють не останні, не рядові члени партії. Можна говорити, що зараз Богатирьова позиціонується як більш-менш самостійний політик зі своєю власною точкою зору. Але формально вона виключена з Партії реґіонів. Напевно є якась партійна процедура оскарження, але на цей час вона не є членом Партії реґіонів, незважаючи на всі її заяви. І тому ми навряд чи можемо говорити про якихось двох кандидатів від Партії реґіонів на президентських виборах. Скоріше, там ситуація буде по-іншому розвиватись. Можливо, якщо Раїса Василівна остаточно розлучиться з Партією регіонів, вона очолить якийсь інший проект – можливо, це буде Єдиний центр».

Явного розколу ще нема, проте інтереси «групи Ахметова» і «групи Януковича» розходяться дедалі більше, – погоджується зі Ждановим інший експерт, директор фундації «Відкрите суспільство» Юрій Сиротюк. Виключення Богатирьової за її «американську заяву» він називає «ляпасом Ахметову від Януковича». Сама ж заява лідерки РНБО у Сполучених Штатах – це промовистий сигнал Заходу від бізнес-крила Партії реґіонів, – вважає Сиротюк:

«Мені здається, що сьогодні не варто говорити про явний розкол у Партії регіонів, тому що все-таки Віктор Янукович є єдиним носієм електорату реґіоналів. І поки що Богатирьова не може його замінити. Але позбавлення партійності Богатирьової свідчить про ляпас з боку Януковича групі Ахметова. Адже ми сьогодні бачимо, що і стратегічно, і тактично інтереси Ахметова і Януковича починають розходитися. Бо якщо Янукович зацікавлений у співпраці з Тимошенко, то Ахметов не зацікавлений – це б`є по його активах, це здатно зашкодити його бізнесу. Ми ж знаємо, що бізнес Ахметова зорієнтований на Захід і на Україну, а не на Росію. Я думаю, що Ахметов прекрасно розуміє, що би сталося з його бізнесом, якби Україна стала простим сателітом Росії. Тому заява Богатирьової в Америці – це, по-перше, заява людини, яка займає певну посаду. Мені дивно було б чути від Секретаря РНБО якусь іншу заяву, а з іншого боку, це сигнал про те, що не вся Партія реґіонів є так жорстко проросійськи налаштована. І я думаю, що це сигнал Заходу від бізнес-крила ПР, власне, від Рената Леонідовича Ахметова».

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG