Спеціальні потреби

Криза в Києвi може позначитися на економіці України


Політична нестабільність в країні може позначитися на економічних поканиках України. Перші ознаки кризи демонструє фондовий ринок, який відреагував на політичні події в країні падінням. Індекс вартості акцій провідних українських компаній сьогодні знизився майже на 4%. Він упритул наблизився до мінімальної за останній рік позначки. Найбільше дешевшають акції металургійних підприємств. Експерти дають невтішні прогнози – найімовірніше до кінця року фондовий ринок України і надалі не приваблюватиме експертів.

У середу рейтингова агенція «Fitch» висловила побоювання, що розпад урядової коаліції може призвести до скорочення іноземних інвестицій в Україну. Втім експерти компанії поки що не бачать підстав для негайного погіршення кредитного рейтингу країни. Оглядачі зауважують, що більші загрози економічній стабільності несуть висока інфляція, зовнішній борг та дефіцит у зовнішній торгівлі.

Ще одна загроза економіці – погіршення відносин із Росією. ЗМІ повідомляють про ймовірне обмеження доступу українських товарів на ринок Російської Федерації. В першу чергу йдеться про продукти харчування та продукцію українських металургів. Оглядачі припускають, що такий крок Кремля ймовірно пов`язаний із позицією Києва в грузинсько-російському конфлікті.

Тим часом Держкомстат оприлюднив оптимістичні дані про розвиток української економіки. ВВП країни зріс на 6,5%. Найшвидші темпи розвитку показав аграрний сектор. Цього року селяни зібрали рекордний за часи незалежності врожай зернових. Урядовці заявляли про намір продати за кордон до 17 мільйонів тонн збіжжя.

XS
SM
MD
LG