Спеціальні потреби

Актуально

У Конгресі обговорили реакцію США на агресію Росії

У вівторок на слуханнях у Сенаті Сполучених Штатів говорили про те, що країни-сусіди Росії – Грузія та Україна – мають право самостійно обирати шлях розвитку та організації до яких вони входять.

Протягом декількох ранкових годин сенатори намагались з'ясувати, наскільки адекватною та дієвою була відповідь США на Російську агресію у Грузії. Сенатори також говорили про те що треба зробити, аби, з одного боку, зупинити та запобігти подібним агресивним діям щодо інших країн, а з іншого боку, не спровокувати нової холодної війни з Росією.

Заступник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід повідомив, що Адміністрація США, намагаючись сприяти вирішенню грузинської кризи, ставить перед собою декілька завдань:

«По-переше – захистити Грузію, щоб вона не втратила свою незалежність. По-друге, нам треба допомогти іншим країнам у регіоні, які почуваються у небезпеці».

За словами американського високопосадовця особливу стурбованість викликає переконання Президента Росії Дмитра Медведєва, що Грузія, Україна та інші країни-сусіди Росії є зоною їхніх інтересів і Росія може здійснювати одноосібні дії щодо цих країн:

«Немає сумніву, що українці стурбовані і, нажаль, вони мають для цього підстави. Гостра критична реакція з боку Європи та США на атаку Росії проти Грузії важлива не лише для Грузії, але і для інших країн які почуваються під тиском».

Сенаторів також обговорювали те, чи реалістично у сьогоднішніх умовах говорити про членство Грузії та України у НАТО. Одним з застережень зокрема є п`ята стаття статуту НАТО, у якій йдеться про те, що країни автоматично беруть на себе зобов'язання захищати союзника, члена НАТО, якщо проти цієї країни здійснено агресію. У відповідь Деніел Фрід повідомив, що сьогодні на порядку денному стоїть лише питання запрошення України та Грузії до ПДЧ, а членство у НАТО для цих країн це питання не найближчого майбутнього:

«Ми переконані, що країни, які стали на шлях демократичного розвитку у Європі мають право вирішувати для себе до яких міжнародних інституцій їм належати. Грузія та Україна серед цих країн. Запрошення ж їх до НАТО не є на порядку денному. На порядку денному сьогодні є запрошення приєднатись до Плану дій щодо набуття членства у НАТО. Це програма, яка стимулюватиме країни здійснити необхідні реформи для того, щоб здобути необхідні кваліфікації для членства у НАТО».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG