Спеціальні потреби

Війна з тероризмом – пріоритет нового Президента Пакистану


Пакистан має нового президента. Азіф Алі Зардарі – чоловік колишньоЇ Прем’єр-міністра Беназір Бгутто, яку вбили у грудні минулого року. Зардарі обіцяє підняти економіку, боротися з тероризмом і забезпечити розвиток демократії. Але політичні аналітики сумніваються у його здатності виконати передвиборчі обіцянки, беручи до уваги корумпований імідж нового лідера і важкий стан економіки.

53-річний Зардарі очолив Пакистан у дуже складний час. За економічними показниками, країна на межі банкрутства – рівень інфляції перевищує 24%, валютний резерв тане, і рупія знецінюється.

На політичному фронті також доброго мало. Після років правління генерала Мушарафа, цивільному лідеру треба багато працювати в напрямку об’єднання країни. Чи здатний Зардарі переконати опонентів і скептиків у тому, що він саме той лідер, який виведе країну зі затяжної кризи? Наразі мало хто йому довіряє. Зардарі вважається настільки корумпованим, що в народі його величають не інакше як «Містер 10%».

Усе ж найбільша загроза для Пакистану і найбільший виклик для Зардарі – екстремісти і терористи. Бойовики Талібану досить міцно закріпилися в районі пакистансько-афганського кордону, звідки здійснюють атаки на поліцейські відділення, військові заклади і високо посадовців. Автор книги про Пакистан Ахмед Рашід зазначає:

«Бойовики осіли у прикордонних районах і перебрали там контроль. Пакистанські таліби мають змогу здійснювати атаки, використовуючи вибухівку і нападників-смертників у великих містах».

Зардарі наполягає, що він здатний переконати пакистанців у необхідності протистояти терористичній загрозі і тісно співпрацювати у цьому питанні з Президентом Афганістану Гамідом Карзаєм. Як відомо, країни звинувачують одна одну в організації терактів.

Про необхідність співпраці між Пакистаном і Афганістаном говорить і Президент Буш. Однак він намагається оминати тему американських ракетних обстрілів ймовірних терористичних об’єктів на пакистанській території, у результаті яких часто гине мирне населення. Посол Пакистану у Вашингтоні застерігає США проти використання авіарейдів, що можуть зашкодити зусиллям викорінити тероризм. Він каже, що все, що роблять коаліційні сили обурює людей і налаштовує їх проти. А це аж ніяк не сприяє боротьбі з глобальним тероризмом.

У минулому Пакистан покладався на підтримку і допомогу США у боротьбі з тероризмом. Однак більшість населення вважають, що війна проти тероризму – американський винахід, і керівники держави, які намагаються долати загрозу, не користуються популярністю в країні. Саме це стало однією з причин відставки генерала Мушарафа, якому не вдалося знайти золоту середину – втриматися при владі і залишися союзником США.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG