Спеціальні потреби

БЮТ та Партія регіонів можуть створити мегакоаліцію


П`ятниця може стати останнім днем життя Демократичної коаліції у складі НУ-НС та БЮТ. Спікер Арсеній Яценюк каже, що вже готовий у вівторок оголосити про її смерть. Однак головне питання зараз – чи є життя після смерті. Парламентські фракції матимуть ще 20 днів для того, аби створити нову коаліцію. Політики та експерти не виключають, що це може бути мегакоаліція у складі БЮТ та Партії Регіонів. Ці дві політичні сили мають конституційну більшість в Раді, але на виборах пройшли під зовсім різними політичними гаслами. Тепер вони за крок до об`єднання. Причому в центрі цього об`єднання може опинитися ідея нової Конституції.

Як пише авторитетне видання «Комерсант-Україна» з посиланням на свої джерела, робота над проектом змін до Конституції, про який говорила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, практично завершена. Один із заступників глави фракції БЮТ повідомив, що над розробкою проекту Конституції працювала група, у яку входило близько 20 представників БЮТ.

«Ми виходимо з пропозицією встановити парламентську форму правління, але зі збереженням посади президента з повноваженнями на зразок тих, які зараз є в Німеччині», – сказав газеті депутат фракції БЮТ Валерій Камчатний.

За словами Камчатного, новий проект Конституції від БЮТ також передбачає реформування системи місцевого самоврядування, правоохоронних органів і виборчої системи. «Там досить багато новел, написаних самим життям, за допомогою яких ми зможемо виправити все те, що заважає нам жити в нормальній країні», – зазначив він.

До впровадження змін, передбачених новим проектом Конституції, депутати фактично вже приступили, проголосувавши за низку законів, які обмежують повноваження президента, говориться у статті. «Ці зміни були ухвалені в контексті майбутньої Конституції», – сказав один із керівників фракції БЮТ.

«Якщо ми будемо виходити з пропозицією створити парламентську республіку, то повноваження Кабінету Міністрів стануть ще більш рельєфними і вагомими. Думаю, що інструментарій, запропонований цими законопроектами, буде розширений», – підкреслив Камчатний.

Регіонали вже презентували свій варінат змін. Основні тези там – позаблоковий статуст, російська мова у якості другої державної. Експерти каджуть, що дві фракції можуть об`єднати свої напрацювання в один проект, але Тимошенко неодноразово казала – деражвною в Україні буде одна мова – українська, і тут компромісів бути не може.

Втім, це лише проект, який матиме шанс на життя у разі створення нової коаліції. Доволі вірогідним є і ще один варіант – дострокові вибори, які, за оцінками експертів, можуть відбутися вже 21 грудня.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG