Спеціальні потреби

Актуально

У США поглиблюється економiчна криза

Банкрутство одного з найстарших інвестиційних банків - Ліман Бразерс – та придбання фінансової інституції Мерил Лінч Банком Америки – це не лише тисячі звільнених співробітників. Серед постраждалих – малий та середній бізнес міста Нью-Йорк, ресторани та крамниці. Загалом у Сполучених Штатах із початку кризи на ринку нерухомості втрачено сто тисяч робочих місць у сфері фінансових послуг. І очікується, що найгірше – попереду.

Зараз інвестори та клієнти уважно слідкують за долею найбільшої страхової компанії світу - Американської Міжнародної групи - АІG, яка оголосила про реструктуризацію. В цій фірмі працює сто тисяч співробітників, обслуговується - сімнадцять мільйонів клієнтів. Ціна акцій АІG впала на майже 70 відсотків, досягнувши найменшої відмітки в її історії.

Наразі уряд працює з керівниками інших найбільших фінансовий компаній, аби надати рятівну позичку АІG у декілька десятків мільярдів доларів. Якщо фірма збанкрутує, що станеться із страховками?

Як каже редактор журналу для інвесторів “Barron`s” Майк Сантолі, «iснує невелика можливість, що АІG повністю завалиться. Іншими словами, якщо її вартість – стане нульовою, то так, вартість індивідуальних страховок також буде нульовою».

Президент Буш намагався заспокоїти інвесторів. «У довготривалій перспективі, я переконаний, наш ринок впорається з цими змінами», - сказав вiн.

А міністр фінансів Генрi Полсон заявив, що ера викупів урядом фінансових інституцій, що опинилися на порозі банкрутства закінчилася. Вiн додав, що i нiколи не що це нормально витрачати гроші платників податків на підтримку роботи фінансового ринку.

В той час, коли за останні шість місяців три з п’яти найбільших інвестиційних банків Волл-Стріту припинили існувати та майбутнє найбільшої страхової компанії є непевним, інвестори побоюються ефекту доміно. Втiм експерти остерiгають не піддаватися паніці та не робити емоційних та поспішних рішень.

А дехто користується негараздами інших, щоб посилити свої компанії. Банк Америки, який викупив за п’ятдесят мільярдів доларiв компанію Мерил Лінч, назвав це рішення - шансом, що трапляється раз на життя.

Причина занепаду інвестиційних банків – невиправдані ризики, яких вони припускалися на ринку житла та кредитування.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG