Спеціальні потреби

Юлiя Тимошенко незабаром вiдправиться у Москву


Ціна на газ і торговельні питання – про це найближчими тижнями будуть домовлятися керівники урядів України і Російської Федерації Володимир Путін i Юлія Тимошенко. Остання сьогодні підтвердила, що днями відправляється з візитом до Москви. Оглядачі передбачають складні переговори на фоні полічиної кризи в Україні та неприйняття Кремлем зовнішньополітичного курсу Києва. Показово, що від особистих зустрічей із президентом Ющенком керівництво Російської Федерації поки що відмовляється.

Українські мас-медіа повідомляють, що візит Юлiї Тимошенко може відбутися вже цього місяця. Це підтверджує і сама прем`єрка, хоча й не називає дату. Вона має зустрітися із керівником російського уряду Володимиром Путіним.

Головна тема переговорів – газове питання. Тимошенко планує узгодити деталі контрактів про постачання наступного року в Україну палива. Українці не полишають надію переконати росіян продавати газ за цінами, нижчими європейських. В обмiн вони готові так само не піднімати до світової ціни вартість транзиту російсьокого палива до Європи. Раніше Газпром висловлював намір підняти з нового року вартість газу для українських споживачів удвічі.

До кола тем на переговорах можуть дотатися і торговельні питання. Останнім часом російські чиновники згадують про можливість обмеження доступу українським виробникам на ринок РФ. Публічно це пояснювали необхідністю захисту внутрішнього ринку від імпортованих в Україну товарів. Адже після вступу до СОТ Київ знизив ставки імпортного мита на майже всю продукцію, яка ввозиться з-за кордону. Російсько-українські стосунки значно ускладнилися після кавказської кризи. Кремль звинувачував Київ у підтримці Тбілісі і постачанні зброї грузинській стороні.

Цікаво, що спробу зустрітися із керівництвом Російської Федерації тиждень тому зробив і президент Віктор Ющенко. Під час телефонної розмови із російським чільником Дмитром Медведєвим він запросив його у листопаді або грудні до Києва. Однак той поки що запрошення не прийняв – мовляв, у міждержавних стосунках існують серйозні суперечності. Це й перебування російського чорноморського флоту в Севастополі і позиція України в кавказському конфлікті. Росіяни запропонували зглядити всі конфліктні питання на рівні експертів. Лише потім бачуть доцільними зустрічі на найвищому рівні.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG