Спеціальні потреби

Актуально

ЮНІФЕМ оприлюднив звіт про становище жінок у світі

Країни світу зробили незначний поступ у напрямку захисту прав жінок і покращення їхнього добробуту. Такого висновку дійшли автори чергового звіту Фонду розвитку в інтересах жінок (ЮНІФЕМ), що виходить двічі на рік. У документі висловлюється сумнів, що Об’єднані Нації зможуть до 2015-го року досягти поставлених цілей, як то зменшення бідності та інфекційних захворювань.

Документ недарма отримав назву «Поступ у жіночому світі 2008 – Хто звітує перед жінками?». Автори звіту вважають, що ключем до покращення статусу жінок у політиці, охороні здоров’я та економіці є підзвітність. Іншими словами уряди та офіційні особи повинні нести відповідальність за свої дії. Найскладніше, за словами Генсека ООН Пан Гі Муна, справи склалися у медичному догляді за майбутніми матерями:

«Це жахливо, щоб жінка помирала кожної хвилини внаслідок ускладнень вагітності чи пологів. Це мовчазна надзвичайна ситуація. Тут немає таємниць, які є причиною цих смертей. Для вирішення проблеми нам треба лише зробити так, щоб країни на шляху розвитку мали те, що розвинуті країни вважають мінімумом – пренатальне медичне обслуговування і кваліфікований персонал, який допоможе матері під час пологів».

Автор звіту Анна-Марі Ґац зазначає: «В основі виконання цих завдань лежить гендерна рівність. Якщо ви хочете скоротити бідність і голод, збільшити рівень зайнятості, що приносить зарплату і дозволяє відкладати гроші, якщо ви хочете зменшити показники смертності серед немовлят, дітей і матерів, жінки повинні мати права».

У звіті перелічуються не тільки негативи, але і позитиви. Серед них – вагомий поступ в галузі освіти дівчаток. Також чимало уваги у документі присвячено проблемі боротьби з насильством над жінками. Часткове вирішення проблеми автори звіту бачать у формуванні виключно жіночих поліцейських підрозділів.

Всі новини дня

Німеччина готує додаткові танки Україні попри докори Путіна

Німецький міністр оборони Борис Пісторіус на танку «Леопард» 1 лютого 2023 р.

Російський президент скористався вісімдесятою річницею Сталінградської битви, щоб прирівняти російський напад на Україну до подій Другої Світової війни і гостро скритикував збройну допомогу, яку українцям надає міжнародна спільнота.

Найбільше зброї Україні зараз надають США та Велика Британія, які були учасниками антигітлерівської коаліції, але президент Путін у промові 2 лютого у Волгограді (колишньому Сталінграді) окремо зупинився на докорах Німеччині.

Під тиском закликів України та інших урядів і після майже року вагань Німеччина наприкінці січня дала згоду, щоб низка країн змогла передати українській армії свої танки німецького виробництва, а також Берлін пообіцяв надати 14 власних танків «Леопард-2».

Одночасно з Німеччиною також і США оголосили, що нададуть Україні понад 30 американських танків «Абрамс», а раніше 14 своїх танків «Челленджер-2» українцям пообіцяла Велика Британія на додаток до так званих легких танків Франції.

Але тепер Путін, замовчуючи факт, що саме він віддав наказ вторгнутися в Україну, доводить, що Росія, нібито, обороняється.

Він сказав: «Неймовірно, але факт. Нам знову погрожують німецькими танки «Леопард».

Путін не згадав заклики міжнародної спільноти припинити бойові дії і вивести російські війська з України, а натомість проголосив, що Росія має перемогти.

Намагаючись приховати факт ізоляції Москви від західних країн - колишніх союзників у війні з нацистською Німеччиною, російський президент заявив, що має «багато друзів у світі включно з Америкою, Північною Америкою та Європою».

Тим часом у Німеччині 3 лютого урядовий речник підтвердив повідомлення, що Берлін готує додаткові партії танків для України і зокрема йдеться про танки старішої моделі - «Леопард-1».

Німецькі джерела повідомляють, що будуть відремонтовані танки «Леопард-1», які зняті з озброєння армії, але зберігаються на складах.

Преса в Німеччині також цитує міністра оборони Бориса Пісторіуса про наміри викупити в Катару 15 самохідних броньованих зенітних установок «Гепард» і передання їх Україні, де вони себе добре зарекомендували для захисту від російських авіа та ракетних ударів.

«Гепарди дуже добре показали себе на війні в Україні. Якщо ми можемо отримати додаткові машини від партнерів, то це точно була б підмога для українців», - цитує міністра газета Sueddeutsche Zeitung.

Дивіться також:

Чи може Україна приєднатись до ЄС ще до закінчення повномасштабної війни? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Чи може Україна приєднатись до ЄС ще до закінчення повномасштабної війни? Відео

Чи може Україна приєднатись до ЄС ще до закінчення повномасштабної війни? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

У Євросоюзі оголосили про намір цього року надати Україні понад 2 мільярди євро, а до 24 лютого - ухвалити десятий пакет санкцій проти Росії. Європарламент ухвалив резолюцію, де закликав Євросоюз "працювати над початком переговорів щодо вступу України в ЄС”.

Новий імовірний наступ Росії може відбутися на Луганщині у найближчі півроку - Інститут вивчення війни. Відео

Новий імовірний наступ Росії може відбутися на Луганщині - у найближчі півроку. Такі прогнози озвучили в американському  Інституті вивчення війни. Експерт Інституту Джордж Баррос розповів, - на це вказують перекидання на Луганщину найкращих підрозділів російської армії.

Американські сенатори коментують питання літаків для України. Відео

Американські сенатори коментують питання літаків для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

У Конгресі завжди будуть дискусії про те, яку саме зброю потрібно надати Києву, - вважає республіканський сенатор Кевін Креймер. А от сенатор-демократ Дік Дурбін переконаний: дебати про надання Україні літаків-винищувачів лише починаються.

Коли західні танки можуть опинитись на полі бою - аташе з питань оборони України в США. Відео

Отримання американських танків Абрамс може зайняти більше часу - аташе з питань оборони України в США Борис Кременецький. А от німецькі Леопарди та британські Челленджери можуть опинитись на полі бою вже навесні - після того, як українські екіпажі пройдуть необхідне тренування.  

Більше

XS
SM
MD
LG