Спеціальні потреби

Тимошенко спростовує звинувачення Секретаріату


Поки екс-партнери БЮТ і НУ-НС шукають шляхи до повернення в коаліційну сім`ю, третій зайвий – Секретаріат президента – далі завзято копає між ними прірву. Новим приводом для підозр у зраді став планований візит Юлії Тимошенко в Москву. До Росії прем`єрка їде наприкінці вересня вирішувати газові питання. Вона назвала провокаціями заяви Секретаріату про буцімто іншу, приховану мету:

«Я хотіла би спростувати смішні заяви про те, що прем`єр-міністр збирається їхати до Москви про щось звітувати. Мені дивно, коли протягом однієї години президент проголошує два гасла. Перше гасло – геть руки від Кремля, а друге гасло – даєш дешевий газ. Якщо це протягом однієї години робиться, це дивно сприймається. Тому я ще раз хочу засвідчити, що доручення, в тому числі президента, та й потреба країни сьогодні – укласти всі угоди на постачання природного газу в Україну. І як тільки НАК «Нафтогаз» і «Газпром» напрацюють всі проекти угод, я обов`язково поїду в Росію, для того, щоб їх для України підписати. І думаю, що не треба займатися Секретаріату президента провокаціями і говорити, що хтось кудись їздить на звіти».

Про те, що Тимошенко збирається до Москви зі звітом, Секретаріат сповістив напередодні вустами Андрія Кислинського, який свого часу звинувачував прем`єрку в домовленостях з Росією в обмін на підтримку на президентських виборах. У вівторок прес-служба глави держави оприлюднила заяву, в якій чиновник застерігає: переговори про газ – лише офіційна версія. «Неафішована сторона візиту полягатиме у звіті Тимошенко щодо політичної ситуації в державі», – стверджує Кислинський. На його думку, прем`єрка поспішає в Москву доповісти про хід реалізації кремлівського сценарію, розробленого для України – зокрема про те, як іде укладання союзу між БЮТ і Партією регіонів.

А у середу президентський Секретаріат підпустив нову «шпильку» з приводу анонсованої поїздки. Глава держави дізнався про планований візит прем`єрки в Росію з газет. Про це сказав журналістам на брифінгу уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. Чиновник повідомив, що жодних директив щодо газових переговорів, як того вимагає встановлений порядок, у Секретаріаті і досі не отримали. Втім у Юлії Тимошенко і на це є відповідь. Як вона дала зрозуміти на прес-конференції в середу, обійдеться в Москві без президентських директив:

«Нам не потрібно ніяких директив узгоджувати, в нас є абсолютно чітке бачення, як підписувати угоди. Ми працюємо півроку, щоб таку концепцію започаткувати, підписати довгострокові стратегічні угоди, і саме тому директив для цього не потрібно».

Як повідомила Тимошенко журналістам, вести переговори вона планує, зокрема, про прибрання з газового ринку в 2009-му році останнього посередника в особі «РосУкрЕнерго».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG