Актуально
Росія хоче залишити флот в Криму після 2017-го року
У Києві у четвер відбувся раунд міждержавних переговорів про перебування в Севастополі Чорноморсьокго флоту Російської Федерації. Позиція України залишається незмінною – після 2017-го року на її території не має бути іноземних військових баз. Втім, Росія не полишає надію переконати українських урядовців пом'якшити цю позицію.
МЗС України намагається переконати росіян виконувати укази президента про порядок перетину кордону військовими підрозділами. Дипломати також хочуть зафіксувати правила поведінки військових за межами місць тимчасової дислокації. Тобто на вулицях населених пунктів та у громадських місцях, де діють виключно закони України.
Поки що не змінилася позиція України щодо можливості продовжити угоду про базування флоту в Криму. Київ і надалі наполягає на тому, що після 2017-го року російських військових у Севестополі бути не повинно. Це у четвер підтвердив міністр оборони України Юрій Єхануров. Він посилається на норму Конституції, яка забороняє розташування іноземних військових баз. Таким чином урядовець відповів на пропозиції росіян про розширення співпраці в разі зміни позиції України.
Москва не полишає надії залишити свій військовий флот у Севастполі й після 2017-го року. Цього тижня від представників російської влади пролунали заяви про пакет пропозицій, які РФ могла б запропонувати Києву, якщо той погодиться на продовження угоди. Одну із них озвучив керівник комісії Ради Федерації з національної морської політики В`ячеслав Попов. Він вважає ймовірним розміщення на суднобудівних заводах Миколаївщини замовлень на спорудження авіаносців для ВМФ РФ. Про розширення співпраці цього тижня говорив і міністр оборони Росії Анатолій Сердюков. Щоправда він не уточнив, що саме Москва може запропонувати Києву. Раніше російські чиновники висловлювали готовність обговорювати збільшення орендної плати за базування флоту в Криму.
Перебування російського Чорноморського флоту в Криму може стати й частиною масштабних домовленостей у газовій сфері. Найближчим часом Прем`єр Юлія Тимошенко вирушає у Москву, де обоговорюватиме умови постачання палива наступного року і укладання довгострокових контрактів. Оглядачі не виключають – в разі пом`якшення української позиції в питанні флоту, Кремль міг би зробити пані Тимошенко поступки в енергетичній сфері.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум