Спеціальні потреби

Актуально

Президент Ющенко розпустив Верховну Раду

Президент України Вiктор Ющенко виступив з телезверненням до українського народу. Глава держави оголосив про розпуск Верховної Ради 6-го скликання і проведення дострокових парламентських виборів.

Сталося. Віктор Ющенко оголосив про розпуск Ради і дострокові вибори. Попри суперечливу інформацію, що надходила впродовж дня, о 21:00 за Києвом президент таки з`явився в ефірі одразу кількох центральних телеканалів.

Звернення до українського народу, що йшло у записі, було коротким і вмістилося у 5 хвилин. Причому левову частину цього часу глава держави присвятив критиці та навіть звинуваченням на адресу БЮТ – колишнього союзника по коаліції. Ющенко знову нагадав про 2 вересня – за його словами, тоді де-факто сформувалася нова коаліція. На переконання президента, демократичну коаліцію зруйнувала – як було сказано – «людська амбіція однієї особи, жадоба до влади, розходження у цінностях і перевага особистих інтересів над національними».

Ющенко – чи не вперше – прямо назвав предмет своєї критики на ім`я і прізвище: «Сам Блок Юлії Тимошенко став заручником своїх лідерів. Бо в жертву вони ладні принести все – мову, безпеку, нашу європейську перспективу».

Президент звинуватив прем`єрку в реалізації «не-українського, ворожого сценарію» та у замахові на розкол національно-демократичних сил.

Перегорнувши цю сторінку свого виступу, Ющенко перейшов до ключового месиджу:

«Станом на 8 жовтня 2008 року я не отримав пропозиції жодної політичної сили про формування коаліції більшості, угоду про яку підписало б більше 225 народних депутатів України. Відтак у ситуації, коли парламентські сили завели свою роботу в глухий кут, слово повинен сказати український народ. Згідно з Конституцією України, я оголошую про припинення діяльності Верховної Ради 6-го скликання та проведення дострокових парламентських виборів».

Отже, Раду розпущено, і тепер Ющенко чекає від народних депутатів виділення грошей на дочасні вибори. Точну дату їх проведення Президент не назвав; проте за деякими прогнозами, які, зокрема, лунають з президентського секретаріату, цією датою може стати 7-ме грудня.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG