Спеціальні потреби

Експерти: розпуск Ради загальмує багато процесiв


Click here for the full interview in English


Розпуск парламенту, призначення нових виборів разом з іншими факторами зводять до нуля шанси України отримати право на приєднання до плану дій щодо набуття членства у НАТО у грудні, - вважає старший експерт Iнституту Брукінґса, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

«Як на мене, шанси України отримати запрошення на приєднання до ПДЧ практично впали до нуля. І цьому є декілька причин. Для такої країни, як Німеччина, звичайно важливою залишатиметься реакція Росії. Але принципово важливим, і це було питанням ще саміту у Бухаресті, це те, чи уряд та прем'єр-міністр підтримують політику приєднання до плану дій щодо набуття членства у НАТО. Зараз виглядає на те, що будуть нові вибори у грудні чи січні. Коли міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрічатимуться, вони не будуть знати, хто буде новим прем'єр-міністром і чи буде він чи вона підтримувати приєднання до ПДЧ».

Стiвен Пайфер також каже, що не зважаючи на бажання Білого дому підтримувати Україну у процесі приєднання до ПДЧ, проблема у тому, що грудень буде останнім місяцем адміністрації Буша при владі і діюча адміністрація не матиме дипломатичних важелів, щоб зробити бажання України щодо приєднання до ПДЧ реальністю.

Пайфер також переконаний, що достроковi вибори загальмують iншi процеси.

«Я вважаю, поспiлкувавшись на цю тему з деякими особами в урядi США, що, якби вибiр був їхнiй, вони були б дали перевагу продовженню функцiонування нинiшнього уряду замiсть дострокових виборiв. I проблема в даному випадку полягає в тому, що гається час i втрачаються можливостi, при чому усi в Києвi будуть сфокусованi на полiтичнiй боротьбi замiсть на управлiннi країною. I сценарiй, який непокоїть людей, що переживають за прогрес України, такий: якщо вибори проводити у груднi чи сiчнi, то в ходi кампанiї полiтикам буде важко зробити якусь реальну роботу. Цього важко досягти в Українi. I так само важко це нам у США, оскiльки ми лише на мiсяць вiддаленi вiд виборiв. I зважаючи на те, що ми бачили (в Українi) у 2006 i 2007 роках, пiсля виборiв потриває два-три мiсяцi поки в Радi не буде сформовано коалiцiї та обрано прем`єр-мiнiстра. I це може затягнутися до квiтня чи початку травня. А тодi – через шiсть-сiм мiсяцiв – маєте президентськi вибори, на яких усi будуть зосередженi».

Пiдсумовуючи, Пайфер сказав, що вiн i не тiльки вiн занепокоєний тим, що на час тривання цiєї внутрiшньо-полiтичної боротьби Українi буде дуже важко щось зробити в тих сферах, в яких Українi потрiбно рухатися вперед.

XS
SM
MD
LG