Спеціальні потреби

Актуально

Експерти: розпуск Ради загальмує багато процесiв

Click here for the full interview in English


Розпуск парламенту, призначення нових виборів разом з іншими факторами зводять до нуля шанси України отримати право на приєднання до плану дій щодо набуття членства у НАТО у грудні, - вважає старший експерт Iнституту Брукінґса, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

«Як на мене, шанси України отримати запрошення на приєднання до ПДЧ практично впали до нуля. І цьому є декілька причин. Для такої країни, як Німеччина, звичайно важливою залишатиметься реакція Росії. Але принципово важливим, і це було питанням ще саміту у Бухаресті, це те, чи уряд та прем'єр-міністр підтримують політику приєднання до плану дій щодо набуття членства у НАТО. Зараз виглядає на те, що будуть нові вибори у грудні чи січні. Коли міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрічатимуться, вони не будуть знати, хто буде новим прем'єр-міністром і чи буде він чи вона підтримувати приєднання до ПДЧ».

Стiвен Пайфер також каже, що не зважаючи на бажання Білого дому підтримувати Україну у процесі приєднання до ПДЧ, проблема у тому, що грудень буде останнім місяцем адміністрації Буша при владі і діюча адміністрація не матиме дипломатичних важелів, щоб зробити бажання України щодо приєднання до ПДЧ реальністю.

Пайфер також переконаний, що достроковi вибори загальмують iншi процеси.

«Я вважаю, поспiлкувавшись на цю тему з деякими особами в урядi США, що, якби вибiр був їхнiй, вони були б дали перевагу продовженню функцiонування нинiшнього уряду замiсть дострокових виборiв. I проблема в даному випадку полягає в тому, що гається час i втрачаються можливостi, при чому усi в Києвi будуть сфокусованi на полiтичнiй боротьбi замiсть на управлiннi країною. I сценарiй, який непокоїть людей, що переживають за прогрес України, такий: якщо вибори проводити у груднi чи сiчнi, то в ходi кампанiї полiтикам буде важко зробити якусь реальну роботу. Цього важко досягти в Українi. I так само важко це нам у США, оскiльки ми лише на мiсяць вiддаленi вiд виборiв. I зважаючи на те, що ми бачили (в Українi) у 2006 i 2007 роках, пiсля виборiв потриває два-три мiсяцi поки в Радi не буде сформовано коалiцiї та обрано прем`єр-мiнiстра. I це може затягнутися до квiтня чи початку травня. А тодi – через шiсть-сiм мiсяцiв – маєте президентськi вибори, на яких усi будуть зосередженi».

Пiдсумовуючи, Пайфер сказав, що вiн i не тiльки вiн занепокоєний тим, що на час тривання цiєї внутрiшньо-полiтичної боротьби Українi буде дуже важко щось зробити в тих сферах, в яких Українi потрiбно рухатися вперед.

Всі новини дня

Ядерна загроза найвища з часів Кубинської кризи 1962 року, каже Байден

Президент Байден біля Білого дому у Вашингтоні 6 жовтня 2022 р.

Президент США Джо Байден заявив, що поразки російської армії у війні проти України зробили загрозу атомної війни найвищою з 1962 року.

«Ми не опинялися перед перспективою Армагеддону з часів Кеннеді і Кубинської ракетної кризи», - сказав Байден 6 жовтня у Нью-Йорку.

Баден зауважив, що він «досить добре» знає російського президента Путіна, і припустив, що той «не жартує, коли говорить про використання ядерної, або біологічної, чи хімічної зброї».

На думку американського президента путінські погрози реальні, бо російська армія зазнає поразок в Україні.

Американське агентство новин Associated Press вказує, що офіційні представники США вже тривалий час попереджали про загрозу використання Росією зброї масового знищення, бо Москва постала перед ймовірністю стратегічних втрат на полі бою, але, як пише агентство, «зауваження Байдена стали досі найвідвертішим застереженням від уряду США про ядерні аспекти».

При цьому Associated Press вважає, що зараз не зрозуміло, чи Байден мав на увазі якісь нові оцінки намірів Росії.

Впродовж останніх тижнів офіційні представники США наголошували, що не бачать таких змін в поведінці ядерних військ Росії, які б вимагали підвищення рівня готовності ядерних сил США.

«Ми не бачили жодних причин для змін нашої власної ядерної позиції, і ми також не бачили ознак того, що Росія готується вже застосовувати ядерну зброю», - сказала 4 жовтня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Оприлюднені 5 жовтня результати опитування агентства новин Reuters та соціологічної компанії Ipsos вказують, що 73% опитаних американців вважають, що США повинні і далі підтримувати Україну, незважаючи на погрози Росії застосувати ядерну зброю.

Уроки історії

Зараз вважають, що саме 1962 року уряд США на чолі з президентом Джоном Кеннеді та уряд у Москві на чолі з Микитою Хрущовим впритул наближалися до збройного конфлікту і можливого застосування ядерної зброї.

Протистояння тоді було спричинене намаганням Москви розташувати ядерні ракети на Кубі поблизу США.

Минулого тижня Путін поклав відповідальність на США за те, що він назвав створенням прецеденту застосування ядерної зброї проти Японії наприкінці Другої Світової війни.

Речниця російського міністерства закордонних справ сказала 6 жовтня, що Москва не змінила своєї позиції, яка полягає в тому, що до ядерної війни не можна допускати.

Дивіться також:

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

Як російські агенти поширювали дезінформацію про українців в США – інтерв’ю з автором книги “Операція Відплата” Любомиром Луцюком. Відео

Риторика про так званих "нацистів" в Україні бере своє коріння у США та Канаді 60-х років – про це мовиться у книжці “Операція Відплата”, яку презентував канадський професор українського походження Любомир Луцюк. З автором книжки поговорила Ярина Матвійчук.

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Українські організації Колорадо та місцевий жіночий велосипедний клуб влаштували благодійні перегони у Денвері на підтримку України. Участь у ньому взяли майже 400 професійних спортсменок. А для глядачів волонтери влаштували виставку речей, які регулярно відсилають в Україну.

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Більше

XS
SM
MD
LG