Спеціальні потреби

Президент Ющенко таки налаштований на вибори


Президент України оголосить нову дату виборів після того як Верховна Рада дасть на них гроші. Про це Віктор Ющенко заявив, перебуваючи в Донецьку. А в цей час у Києві Верховна Рада вирішила гроші на вибори не давати: депутати «завалили» внесення відповідних змін до Держбюджету. Отож на запитання, чи будуть вибори, і коли, знову немає відповіді.

Як виглядає, український президент далі налаштований на вибори. Попри запевнення деяких політиків та політологів, що загроза дострокових виборів минула, Віктор Ющенко готується видати новий указ – з новою датою голосування. Про це глава держави сповістив під час прес-конференції в Донецьку. Як заявив Ющенко, дату виборів він оголосить зразу ж після того, як парламент дасть на них гроші:

«Сьогодні питання фінансування виборів знаходиться в полі парламенту. Це компетенція парламенту. Звідси формується відповідь на формування дати проведення виборів. Іншими словами: спочатку фінансування виборів, проведення змін і доповнень, другим кроком – Указ президента про проведення дострокових виборів з конкретною їх датою».

Коли так, то оголошення нової дати волевиявлення зависає в повітрі. Майже в той самий час, коли президент виступав на прес-конференції в Донецьку, Верховна Рада розглядала законопроект про фінансування дострокових виборів. І завалила його. «За» відповідні зміни до Держбюджету проголосували депутати з Партії регіонів і НУНС – всього 222 з 226 необхідних.

Тепер Наша Україна – Народна самооборона вимагає переголосування – і збирається включити пункт про виборчі бюджетні зміни до загального президентського пакету антикризових законів.

Так чи інакше, проте глава держави гне свою лінію: виборам бути. У Донецьку Віктор Ющенко наголосив: стара коаліція не може відновитися, нова коаліція не здатна сформуватися, а тому БЮТ даремно блокує парламент. Бо єдиний вихід із нинішнього тупика, на думку президента, – це вибори:

«Та політика, яка проводилася у стосунках між політичними силами, і зокрема прем`єр-міністром по відношенню до коаліції демократичних сил, знищила цю довіру, унеможливила існування коаліції. За цим не треба плакать. Нам треба шукати слідуючий демократичний крок, який випливає з Конституції -- як врегульовувати такого роду конфлікти. І тому я не можу пов`язати блокування, яке проводиться сьогодні прем`єр-міністром і його політичною силою, роботи парламенту, як захід демократичний, як захід, який дає можливість знайти демократичну відповідь на вихід з цієї політичної кризи. Як президент я хочу ясно заявити: я ні на крок не відступлюся від демократичної організації вирішення цієї проблеми».

Отож Ющенко не відступиться. Його не лякає навіть те, що заради дострокових виборів доведеться пожертвувати омріяним Планом дій щодо членства в НАТО. Адже експерти в один голос стверджують: якщо політичний буревій не вщухне до грудневого саміту Альянсу, Україні не бачити ПДЧ як своїх вух. Проте Ющенко не вірить. Журналістові, який на прес-конференції в Донецьку поставив подібне запитання, президент відповів: «Не треба таких фатальних обставин малювати». Глава держави послався на приклад Італії, де уряди міняються щороку, і заявив: своєю здатністю вирішувати конфлікти не через танки під парламентом, а через вибори Україна зайвий раз доводить, що є сформованою демократією. «Я думаю, це буде взято до уваги, коли держави -члени Альянсу розглядатимуть українську внутріполітичну ситуацію», – висловив сподівання президент.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG