Спеціальні потреби

Актуально

Відключення російських телеканалів викликало скандал

В Україні набирає обертів скандал навколо відключення російських телеканалів. Рішення Нацради з телебачення і радіомовлення вилучити з кабельних мереж телепрограми, неадаптовані до українського законодавства, відмовляються виконувати у південних та східних реґіонах України. А у вівторок Верховна Рада Криму звернулася до Президента України з проханням зупинити директиву Нацради. У своїй відозві кримські парламентарі заявляють, що заборона «порушує конституційні права громадян на вільне отримання інформації».

Чия вина, що російськомовні глядачі в Україні хапаються за валер’янку, зачувши неприємну новину – починаючи з 1 листопада вони вже не зможуть дивитися новини та улюблені серіали на РТР, РенТВ і ТВЦ? Конфлікт заварила українська влада, – стверджують одні, – бо взяла та й вимкнула з кабельних мереж популярні російські програми. В усьому винні самі росіяни, – доводять інші, – бо наче в себе вдома, «паслися» в чужомі ефірі, стрижучи грубі гроші з реклами.

Відомий експерт Михайло Погребинський з Київського центру політичних досліджень та конфліктології вважає, що істина десь посередині. «Скандал спровокувала українська влада, але й позиція росіян небездоганна», – визнає політолог:

«Ініціатива і більша частина провини на команді президента і його оточення, які використовують будь-який привід для погіршення стосунків з Росією. Це стратегічна лінія останнього року… Але можна сказати також і про частину провини росіян, які на словах кажуть, що вони співгромадяни і таке інше, але серйозних кроків з їхнього боку для захисту і забезпечення російськомовного населення інформаційним продуктом вони не робили. Вони чекали, коли їх звідти виженуть, щоб потім звинуватити Україну».

Та хоч би як там було, вимикати канали – хибне рішення, – каже Погребинський:

«Має бути надзвичайно дурна влада – а це крок влади, звичайно, – щоб саме зараз робити додатковий елемент напруги в суспільстві. Адже й так частина суспільства вважає, що це чужа влада, особливо на Сході і Півдні. І вони дають ще один привід думати, що влада, дійсно, ворожа».

А тим часом інший експерт, Володимир Горбач з Інституту євроатлантичного співробітництва, доводить зворотне. Якщо телеглядачі почуваються скривдженими, – каже він, – то кивати мусять не на українську владу, а на свої ж улюблені російські телеканали. Вони роками отримували попередження від Нацради – адаптуйте свою продукцію до українського законодавства! – але ігнорували вимоги:

«І цим самим російські канали, чи менеджери цих каналів фактично «підставляли» своїх споживачів інформації, своїх глядачів в Україні, під такий неминучий удар, рішення Нацради щодо відключення. Звичайно, що російська сторона таким чином провокувала конфлікт з Нацрадою і тепер намагається подати його не як конфлікт російських каналів з українською владою, а як конфлікт українських глядачів з українською владою, тобто як внутрішньоукраїнський конфлікт».

Росіяни провокують свідомо, – упевнений політолог, і проводить паралель між російським телебаченням в Україні і російським флотом:

«Українська влада попереджала про неминучість такого кроку два з половиною роки тому, і Російська Федерація два з половиною роки нічого не робила. Та сама ситуація з Чорноморським флотом. Українська влада попереджає про неминучість виведення російського флоту із Севастополя, а російська влада нічого не робить і чекає знову ж таки моменту, щоб підбурювати частину українського населення».

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG