Спеціальні потреби

Барак Обама – новообраний президент США


На підставі попередніх результатів голосувань в окремих штатах демократа Барака Обаму проголошено переможцем президентських виборів у США. Його суперник Джон Маккейн вже визнав поразку та привітав свого суперника з історичною перемогою.

Хоч підрахунок голосів у деяких штатах ще триває, Обамa вже здобув рішучу перемогу у штатах Каліфорнія, Нью-Йорк, Флорида, Пенсильванія, Огайо, Орегон, Коннектикут, Делавер, Іллінойс, Вірджінія. Згідно з найостаннішими даними, Обама збере в цих та інших штатах щонайменше 349 електоральних голосів, Маккейн мабуть не більше 163. Загалом кандидати змагалися за 538 електоральних голосів. Для перемоги необхідно - 270. По всій країні Обама наразі заручився підтримкою 52-ох відсотків голосів виборців.

Перемогу Обами вже відзначили його прихильники на вулицях багатьох американських міст. Найбільше його прибічників зібралися в Чикаго – місті, де він починав свою політичну кар`єру. Саме там Обама виступив з промовою, в якій подякував виборцям за підтримку та заявив, що з нинішнім днем починається ера змін, яка була лейтмотивом його кампанії.

Обама став першим чорношкірим президентом в 232-літній історії США. Його інавгурація відбудеться 20-го січня 2009 року.XS
SM
MD
LG