Спеціальні потреби

Актуально

Проблема кліматичних змін очима молодих художників

У Нью-Йорку в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй проходить пересувна виставка картин у виконанні дітей. Це – найкращі з 200 тисяч картин намальованих протягом останніх 17 років у рамках міжнародного конкурсу. Спонсор змагань – Екологічна програма ООН – минулого тижня в Нью-Йорку продала деякі з найкращих творів з під молотка аби дати розголос проблемі кліматичних змін. На аукціон у Нью-Йорку Екологічна програма ООН привезла кількох авторів малюнків з різних континентів.

Виконавчий директор Екологічної програми ООН Ахім Стайнер каже: «Цього року ми вирішили вибрати деякі з цих картин, щоб дати дітям, молодим людям, можливість висловити свої погляди про кліматичні зміни, екологічні виклики, про те, яким вони бачать своє майбутнє, а також про наш обов’язок діяти вже сьогодні».

Найкращі картини намалювали діти з України, Росії, Вірменії, Таїланду, Китаю, Нігерії та Кенії. Деякі роботи оптимістичні. Інші змальовують негативні наслідки глобального потепління. Деякі відображають людський розпач. Молода художниця із США Кетерін Лью так ділиться враженнями від виставки:

«У світлі зображено все добре, все, що ми повинні робити і використовувати, а поза світлом все погане, зламане і те, чого ми не повинні уживати».

У свої чотирнадцять років Ґай Ніндорера вже став свідком голоду викликаного кліматичними змінами у його країні, Бурунді. Його малюнок показує дві можливі долі для світу, зображені на протилежних сторонах старого дерева:

«Якщо ми далі будемо нищити довкілля, ми можемо всі загинути. Сьогодні ми є жертвами діяльності людини, власної діяльності. Я вважаю, що ми повинні припинити це і робити добро».

Ахім Стайнер каже, що згідно з результатами опитування проведеного Екологічною програмою ООН, молоді люди і діти в усьому світі занепокоєні проблемою кліматичних змін:

«Малюнки – лише один із способів висловлювання цього занепокоєння. Є багато, багато різних способів. Але живопис йде дальше ніж мова, долає мовні і культурні бар’єри. Картини промовляють до всього світу».

На аукціоні в Нью-Йорку було продано 26 картин на суму у 21 тисячу доларів. Ці гроші підуть на допомогу дітям у регіонах, які потерпіли від пов’язаних зі зміною клімату стихійних катастроф.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG