Спеціальні потреби

Арсеній Яценюк домовляється про позичку Україні від МВФ


Подолати економічну кризу в Україні допомагатиме Міжнародний валютний фонд, який погодився у середу надати Україні стабілізаційний кредит на суму 16,5 мільярдів доларів. Український уряд розраховує на цей кредит як на одну з головних умов виходу з економічної кризи.Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк за декілька годин до ухвалення рішення радою директорів МВФ провів зустріч з представниками банку у Вашингтоні. Після зустрічі Арсеній Яценюк повідомив «Голосу Америки», що умови кредиту під 4% річних надзвичайно вигідні для України. Втім, як зазначив Голова ВР, Київ окрім сплати борг повинен буде виконати ще декілька базових вимог:

«Умови це насамперед макроекономічна дисципліна в Україні. Це основна умова. Кошти повинні використовуватись виключно прозоро. Адже основне завдання цього кредиту – підтримка валютно-обмінного курсу України, підтримка платіжного балансу. Друга частина кредиту повинна бути використана саме на розвиток української економіки».

Арсеній Яценюк також зазначив, що, не зважаючи на розбіжності політики різних таборів, в Україні розуміють усю важливість подолання економічної кризи:

«Важливо те, що навколо національних пріоритетів, навколо подолання кризи, в Україні здатна об’єднатися політична еліта. Я мав розмову із лідером опозиції Віктором Януковичем з цього приводу. Не дивлячись на те, що його фракція не голосувала за цей закон, вона підтримує співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Так що наше завдання – об’єднатися і згуртуватися навколо подолання кризи».

XS
SM
MD
LG