Спеціальні потреби

Актуально

Голова місії МВФ з питань України про умови кредиту Києву

читати повне інтерв`ю мовою оригіналу

Перший транш стабілізаційного кредиту Міжнародного валютного фонду розміром 4,5 млрд доларів надійшов на рахунки Національного банку України. Голова місії МВФ з питань України Джейла Пазарбазіолу так схарактеризувала головні умови надання кредиту:«Програма кредиту має чотири головні компоненти – запровадження режиму вільного обмінного курсу та монетарної політики, яка базується на страхуванні фінансової стабільності, зокрема забезпечення банківської ліквідності та контроль над інфляцією.

Другий компонент – це фіскальна політика, а саме, забезпечення наповненості бюджету і забезпечення покриття цих видатків за рахунок бюджетних надходжень.

Третій компонент – стосується банківської системи та фінансового сектора. Як це вhttp://http://www.voaідбувається всюди у світі, криза відбивається на банківській системі – падіння економіки впливає на здатність приватних позичальників повертати кредити. Тому уся ідея програми полягає у тому, щоб пом’якшити негативні наслідки, щоб люди, які беруть кредити, як приватний бізнес так і окремі фізичні особи, змогли це робити і не були відрізані від фінансування.

Четвертий компонент – це соціальна політика, витрати на соціальні програми. Чи за допомогою МВФ, чи без МВФ, пристосовуватись до цих складних нових умов економічної кризи буде дуже складно, і найважче це буде для найбіднішого населення. Ми оцінили, що український уряд має достатньо хороших програм для забезпечення підтримки безробітних та інших бідніших верств населення. Деякі з цих програм звичайно недостатньо профінансовані, тому програма нашого кредиту має компоненти, які забезпечать дієвість цих програм, щоб зменшити тиск на ці верстви населення».

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG