Спеціальні потреби

Голова місії МВФ з питань України про умови кредиту Києву


читати повне інтерв`ю мовою оригіналу

Перший транш стабілізаційного кредиту Міжнародного валютного фонду розміром 4,5 млрд доларів надійшов на рахунки Національного банку України. Голова місії МВФ з питань України Джейла Пазарбазіолу так схарактеризувала головні умови надання кредиту:«Програма кредиту має чотири головні компоненти – запровадження режиму вільного обмінного курсу та монетарної політики, яка базується на страхуванні фінансової стабільності, зокрема забезпечення банківської ліквідності та контроль над інфляцією.

Другий компонент – це фіскальна політика, а саме, забезпечення наповненості бюджету і забезпечення покриття цих видатків за рахунок бюджетних надходжень.

Третій компонент – стосується банківської системи та фінансового сектора. Як це вhttp://http://www.voaідбувається всюди у світі, криза відбивається на банківській системі – падіння економіки впливає на здатність приватних позичальників повертати кредити. Тому уся ідея програми полягає у тому, щоб пом’якшити негативні наслідки, щоб люди, які беруть кредити, як приватний бізнес так і окремі фізичні особи, змогли це робити і не були відрізані від фінансування.

Четвертий компонент – це соціальна політика, витрати на соціальні програми. Чи за допомогою МВФ, чи без МВФ, пристосовуватись до цих складних нових умов економічної кризи буде дуже складно, і найважче це буде для найбіднішого населення. Ми оцінили, що український уряд має достатньо хороших програм для забезпечення підтримки безробітних та інших бідніших верств населення. Деякі з цих програм звичайно недостатньо профінансовані, тому програма нашого кредиту має компоненти, які забезпечать дієвість цих програм, щоб зменшити тиск на ці верстви населення».

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG