Спеціальні потреби

Актуально

МВФ: Українська економіка здатна подолати кризу
Ще на початку жовтня представники українського уряду, вчасно оцінивши ризики впливу світової економічної кризи на Україну, звернулись до Міжнародного валютного фонду з проханням про допомогу. Колапс світової фінансової системи та падіння цін на метал стали для української економіки найбільш згубними через великі приватні запозичення українських банків та фізичних осіб, як також велику залежність бюджетних надходжень від експорту металу. Голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазабажалу каже, що представники української влади діяли дуже ефективно, намагаючись запобігти негативним впливам кризи:

«Вони звернулись до МВФ з проханням про фінансову допомогу, якщо ситуація погіршиться, та технічну допомогу у вигляді консультацій, як краще провести політику, щоб вистояти усі негаразди».

МВФ вислав до України спеціальну двотижневу місію, яка оцінила стан економіки і здатність контролювати ситуацію, при наданні кредиту, вчасно повертати надані фінанси. Експерти визначили, що на наступні два роки Україні необхідно буде 16, 5 мільярдів доларів для того, щоб стабілізувати перш за все банківську систему і втримати країну від можливого дефолту.

Джейла Пазабажалу зазначає: «Ми провели велику роботу з представниками влади і визначили ту прогнозовану кількість грошей, яка буде необхідна для того, щоб, якщо так можна сказати, пом’якшити ці випробування, які стоять перед країною».

Голова місії МВФ каже, що Україну, як і багатьох інших країн світу, економіки яких останні декілька років розвивались швидкими темпами, чекають важкі часи:

«У ситуації, в якій перебуває українська економіка, опинилося багато країн світу. Останні три, чотири, п’ять років багато країн світу пережили надзвичайно стрімкий ріст кредитного ринку. І тому сьогодні надзвичайно важливо, як Україні, так і іншим країнам провести структурні реформи для створення сприятливого бізнес-клімату, інвестиційного клімату, щоб отримати необхідні ресурси для пристосування до нових умов».

Пазабажалу зазначає, що завданням МВФ, інституції , яка володіє значними фінансовими резервами, якраз і є підтримати ці країни:

«МВФ є інституцією, яка дуже швидко може мобілізувати власні ресурси, кадри, менеджмент у таких ситуаціях. МВФ працював з багатьма країнами, які були у кризі або ж переживали важкі часи. І тому фонд має вироблену політику. Саме для цього створений МВФ, щоб пом’якшити такі складні наслідки і пережити кризу».

Отож Українська економіка , яка має у наступні два роки отримати 16,5 мільярдів доларів вливань під плаваючі 4% річних буде перебувати під наглядом Міжнародного валютного фонду. Як у Києві, так і у Вашингтоні, де знаходиться штаб-квартира МВФ, сподіваються, що кредитна та експертна допомога МВФ зможуть втримати Українську економіку від різкого падіння та стабілізувати ситуацію.

Всі новини дня

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва з неоголошеним візитом

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідує Стіну пам’яті, щоб вшанувати пам’ять загиблих українських воїнів, Київ, Україна, субота, 10 червня 2023 року. (Валентин Огіренко/AP)

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва для переговорів з президентоом Володимиром Зеленським та керівництвом країни у той час, як влада займається евакуацією людей, які постраждали після руйнування гігантської дамби Нової Каховки.

Неоголошений візит канадського прем’єра, якого в поїздці супроводжує віце-прем’єр-міністерка Христя Фріланд, яка походить з української родини, у Канаді розглядають як жест солідарності з Україною, яка, за повідомленнями, має розпочати довгоочікуваний контрнаступ, щоб звільнити від російської армії східні та південні регіони країни.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник зустріч канадську делегацію на вокзалі у Києві.

«Ласкаво просимо в Україну, пане прем’єр-міністре Джастіне Трюдо», - написав Мельник у Twitter.

У Києві Трюдо розпочав свій візит із участі у покладанні вінків до Стіни пам’яті захисників України. Як зауважують журналісти, що висвітлюють візит для західних аудиторій, за кілька хвилин до того, як Трюдо прибув на церемонію, у Михайлівському Золотоверхому монастирі проходив похорон і повз Стіну пам’яті пройшла військова похоронна процесія.

Кореспондент канадського видання Globe and Mail опублікував у своєму твіті фотографію, як канадські урядовці оглядають російську військову техніку, виставлену на Михайлівській площі Києва.

«Прем'єр-міністр Канади Трюдо та віце-прем'єр Фріланд оглядають знищену російську військову техніку, виставлену в центрі Києва», – твітить журналіст.

Це другий приїзд Трюдо до України після того, як Росія почала своє широкомасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Під час свого останнього візиту трохи більше року тому він відновив роботу посольства Канади в Києві та вперше з початку війни зустрівся із президентом Зеленським особисто. Трюдо та Зеленський також зустрілися минулого місяця на полях саміту G7 у Хіросімі, в Японії, де Зеленський просив більшої підтримки західних союзників для захисту своєї країни.

Перед прибуттям канадської делегації в суботу Зеленський поінформував прем'єр-міністрів Японії та Нідерландів про рятувальні операції на півдні країни та про те, яка гуманітарна допомога потрібна.

У квітні Міністерство оборони Канади оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 39 мільйонів канадських доларів (понад 28,8 млн доларів США).

У міністерстві повідомили, що всі вісім бойових танків Leopard 2, переданих Канадою Україні, вже були доставлені до Польщі, а також що Канада направила трьох інструкторів для навчання українських танкістів.

На початку травня президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, під час якої, за його словами, йшлося про програму довготермінової оборонної співпраціміж країнами.

ООН: гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС

Евакуація місцевих жителів із затопленої території після прориву дамби в Новій Каховці під час нападу Росії на Україну, Херсон, Україна, 9 червня 2023 року. REUTERS/Олександр Клименко

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС.

У п'ятницю, 9 червня, він заявив, що 700 тисяч людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продукти в усьому світі та зменшення кількості харчів для мільйонів нужденних.

Ґріффітс назвав це «вірусною проблемою».

Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила аудіозапис перехопленої розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група, не усвідомлюючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.

Українська влада стверджувала раніше, що російські військові ще минулого року замінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.

Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.

Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.

За даними МВС, внаслідок повені загинули щонайменше п’ятеро людей, ще 13 вважають зниклими безвісти. Дані стосуються підконтрольної Україні території. Точні дані щодо того, скільки людей постраждали на окупованій території – наразі невідомі.

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Більше

XS
SM
MD
LG