Спеціальні потреби

Актуально

В Україні незадоволений попит на іноземну валюту

Курс української гривні у вівторок значно знизився. В країні і надалі спостерігається незадоволений попит на іноземну валюту. Для його обмеження найближчим часом уряд може запровадити підвищені ставки мита на широке коло імпортних товарів, зокрема автомобілі і сільгосппродукцію.

Після декількох днів стабільності курс української валюти на міжбанківському ринку сьогодні суттєво знизився. За американський долар давали 6 гривень 20 копійок. Майже на 40 копійок більше, ніж у понеділок. Причина – пасивність Нацбанку. Той вирішив не виходити на ринок і не продавати валюту. Крім НБУ бажаючих продати долари або євро було небагато – в очікуванні подальшого зниження курсу банки і підприємства притримують валюту. В обмінних пунктах її також купити складно.

Вже найближчим часом уряд може вжити низку заходів для обмеження імпорту. В першу чергу можуть скоротити потік автомобілів іноземного виробництва. Мито на них хочуть підняти у 2,5 рази із нинішніх 10% до 25%. Голова ради Національного банку Петро Порошенко називає такий крок цілком виправданим:

«На сьогодні забезпечення безперебійної роботи автомобільної галузі – це не просто забазпечення ВВП, або випереджаючого зростання економіки. Останні роки інвестиції в галузь складали сотні мільйонів доларів. Забезпечення розвитку галузі – пріоритет держави».

У Верховній Раді українські автовиробники мають потужне лобі. Впливові представники цього бізнесу є у найбільших парламентських фракціях. Тому підняття мита на автомобілі іноземного виробництва можна вважати дуже ймовірним, хоч як би проти цього не виступали імпортери.

Цю ідею підтримують і у Секретаріаті президента. Причому зауважують – імпортні мита можуть підняти й на товари широкого вжитку і продовольство.« Цю ідею треба обговорити із місією Міжнародного валютного фонду в Україні», – заявив у вівторок речник Секретаріату президента Олександр Шлапак. На його думку, ставки можуть зрости на 10-12% і це буде стосуватися м’яса і промислових товарів, які страждають від конкуренції з іноземними виробниками. Такий крок допоможе українським підприємствам, – кажуть експерти і зазначають, що водночас він призведе до зростання цін.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG